1. Новини Закарпаття
  2. >

"Менш кардинальний і не такий жорсткий": до Ради внесли ще один новий законопроєкт про мобілізацію

03.01.2024 15:49 Влада ВАЖЛИВО

У новому документі йдеться про пом'якшення норм, зокрема прискорення демобілізації та збільшення терміну законної відстрочки від мобілізації.

У новому документі йдеться про пом'якшення норм, зокрема прискорення демобілізації та збільшення терміну законної відстрочки від мобілізації.

Народний депутат Олексій Гончаренко вніс на розгляд парламентарів новий, менш кардинальний, законопроєкт про мобілізацію.

Основні тези законопроєкту він опублікував на своїй сторінці в telegram.

Зокрема, відповідно до законопроекту Олексія Гончаренка, демобілізація має відбуватися через 18 місяців служби в армії (за проектом Кабміну - через 36).

Також він пропонує звільнення строковиків через місяць після набрання законної сили законом (у варіанті Кабміну - через 7 місяців).

У новому законопроекті пропонується відстрочка від мобілізації на 12 місяців, тоді як уряд у своєму законопроєкті пропонував 6 місяців.

Також Гончаренко пропонує заборонити мобілізацію чоловіків з інвалідністю 3 групи та зробити відстрочку від мобілізації для осіб з інвалідністю та здобувачів вищої освіти.

"В Україні одинадцятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе", - йдеться в повідомленні. 

Читайте також: Небесне військо поповнив ще один закарпатець: у Мукачеві попрощались з полеглим Героєм (ФОТО)