1. Новини Закарпаття
  2. >

Гризуни проїдають в людей останні фінанси, їх цілі стада: як борються із нашестям мишей закарпатці?

28.12.2023 09:18 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У регіоні йде боротьба з ненаситними шкідниками.

У регіоні йде боротьба з ненаситними шкідниками.

Цьогоріч закарпатці повідомляють про рекордне нашестя мишей на полях та подвір'ях. Голодні істоти нівечать запаси в коморах, пивницях та пролізають в будинки.

Відзначмо, багато проблем щурі й миші цьогоріч завдали місцевим господарям влітку і восени - під час робіт на полях та в момент збору врожаю. Гризуни поїдали практично увесь урожай "другого хліба", квасолі і кукурудзи.

Під час вибирання картоплі, місцеві жителі викопували не надто втішні "сюрпризи". Гризуни також ласували зібраним збіжжям в пивницях й підвалах.

Боротьба із нашестям мишей проїдає бюджет, відзначають господарі, й забирає всі сили. Такої напасті, як цьогоріч, люди кажуть, не тямлять. Від літа й до цього періоду гризуни вперто лізуть в помешкання жителів. На приманки доводиться витрачати багато грошей. Та подеколи навіть пастки і отрута малодієві у цьому плані й людям доводиться випробовувати різні методи в протистоянні такому ворогу.

"Не має вже сил на боротьбу з тим нашестям. Та звідки його так багато береться? І труїш заразу, і всякі приманки на них наставляєш, а то лізе і лізе, як туча. Не одна чи дві миші, а зразу 15", - відзначає пані Мар'яна.

"На одну лиш отруту доводиться потратитись від 500 до 1000 гривень. Але отрута не кожна й подіє, тому й купляю різні приманки, щоб був якийсь толк", - додає жінка.

"Раніше ловили на банку й горіх. Миша підходила, гризла горіха і потрапляла під банку", - розповідає Мар'яна.

"Та добре, то коли одна миша не дає спокою в хаті, то банка дієва, а от коли їх ціле стадо у хату лізе, то треба щось уже думати", - відзначає Мар'яна.

"Останнім часом кладу на мишей липучки-приманки, на них вони найбільше ідуть. По вісім штук може прилипнути за одну ніч", - каже Мар'яна.

"Але і книги-липучки уже подорожчали в магазині. Були 18 гривень за штуку, а зараз уже 28 за штуку. Тож миші конкретно їдять фінанси", - додає співрозмовниця.

Читайте також: Сюрпризів буде чимало: як зміниться мобілізація в Україні і в який спосіб ловитимуть далі усіх придатних? 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими