1. Новини Закарпаття
  2. >

Кожен має зареєструватися, подальші інструкції будуть згодом: для чоловіків за кордоном з'явилась нова інформація

27.12.2023 13:30 Суспільство ВАЖЛИВО

В Міноборони пояснили, як повертатимуть чоловіків з-за кордону та що загрожує ухилянтам.

В Міноборони пояснили, як повертатимуть чоловіків з-за кордону та що загрожує ухилянтам.

Міністерство оборони України планує реєстрацію громадян, зобов'язаних до військової служби, які перебувають за кордоном. Міністр оборони Рустем Умєров розповів про це в ефірі телемарафону.

За його словами, їх мета - провести реєстрацію цих громадян і закликати їх взяти участь у цьому процесі. По-друге, після реєстрації, у Міноборони пропонують людям різноманітні мотиваційні варіанти. Наприклад, можливість рекрутингу, де вони матимуть можливість обирати свою спеціальність та місце служби.

Водночас він зазначив, що влада зараз працює над питанням можливого обмеження деяких прав українців за кордоном, які не стануть на облік.

"Але ми консультуємося тут... із правоохоронними органами, Міністерством юстиції... Але фокус не на те, як покарати людину, а як зробити це з честю і надати всі можливості для того, щоб у людини-військовослужбовця було право... Які категорії обмежень будуть запроваджені – це вже колективне рішення. І пропустить це Верховна Рада чи ні, залежатиме від голосування", – сказав міністр.

Нагадаємо, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний пояснив за мобілізацію 400-500 тисяч українців - військове командування запит на цифри не робило. 

Напередодні міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що повісток до військоматів для українців не буде через застосунок "Дія".

Міністерство оборони України планує реєстрацію громадян, зобов'язаних до військової служби, які перебувають за кордоном.

Читайте також: Жорсткі норми або ж вимушена необхідність: конфлікти щодо законопроекту про мобілізацію посилюються