1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Сюрпризів буде чимало: як зміниться мобілізація в Україні і в який спосіб ловитимуть далі усіх придатних?

856
Суспільство Закарпаття

Військовозобов'язаним доведеться підготуватись до певних змін в мобілізації.

Сюрпризів буде чимало: як зміниться мобілізація в Україні і в який спосіб ловитимуть далі усіх придатних?

Останнім часом мобілізація в Україні проходить доволі в посиленій формі. Чоловікам й надалі продовжують вручати повістки у найрізніших місцях та призивати на службу. "Листи щастя" військовозобов'язаним вручають на блокпостах, в ресторанах та піцеріях. Молодих та фізично здорових шукають на територіях закладів відпочинку.

Подеколи, працівники ТЦК застосовують силу під час вручень повісток. Відзначмо, закарпатці неодноразово ділились відео у соцмережах, де "люди у формі" тягнуть військовозобов'язаного асфальтом, заламують руки та силоміць запихають людину в авто.

А ось під час одного з випадків за участю працівників ТЦК, у водія автомобіля, якого зупинили щоб перевірити документи, вибивали із рук навіть мобільний. Водій намагався зробити відеозйомку події під час якої його зупинили.

Утім, не лише силою зупиняють подеколи військовозобов'язаних, але й з допомогою креативних підходів. Ідеться про ряд нових методик із вручень повісток, розроблених в ТЦК із метою оперативного пошуку ухилянтів. 

Напередодні ми писали, що в деяких місцях військовозобов'язаним надсилають повістки разом із комунальними платіжками. Такий метод хоча і жорсткий, водночас доволі дієвий, зазначають у ТЦК.

Електронні повістки будуть в майбутньому

В Уряді все-таки хочуть запровадити систему електронних повісток. Повідомляти чоловіків про виклик до ТЦК хочуть через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста або слати “листи щастя” на електронну пошту. Фактично, це такий собі аналог онлайн-повісток, але додаток “Дія” тут ні до чого.

До слова, напередодні цих заяв міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запевняв, що через “Дію” таких розсилок-сюрпризів не буде: “Наступного року буде 1 млн дронів. Повісток у Дії не буде ніколи. І тільки так”.

Повістки вручатимуть не лише ТЦК 

До роздачі повісток, або іншими словами рекрутингу, хочуть залучити також центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості та центри того самого рекрутингу. Ну а щоб поповнити лави резервістів, в Україні планують запровадити базову загальновійськову підготовку до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах, а для тих, хто ці тримісячні тренування не пройшли, для них, за бажанням, буде впроваджена базова військова служба до 25 років. А тепер про відстрочки та відпустки.

А що з демобілізацією?  

Звільненим з полону нарешті дадуть нормально відпочити. Їм планують надати додаткові 90 днів відпустки із збереженням заробітної плати. У тексті законопроєкту також пропонується, що під призов протягом шести місяців не будуть підлягати військовозобов'язані з числа громадян, звільнених від строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Ну а взагалі строкову військову службу хочуть виключити як вид військової служби. Усіх таких військовослужбовців пропонують звільнити у запас. З’явилися подробиці і про демобілізацію. Кабмін таки подав законопроєкт про мобілізацію із чіткими термінами служби під час війни, а це 36 місяців. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко у Telegram-каналі. За його словами, ці строки запропоновані і для мобілізованих, і для контрактників, в разі закінчення строку контракту. Нагадаємо, що зараз контракт автоматично продовжується до кінця воєнного стану.

Раніше "Голос Карпат" інформував, що в Україні запрацювала система єдиного державного реєстру військовозобов'язаних. Також ми писали, як зупиняють військовозобов'язаних у громадському транспорті. Людей хапають прямо зі сходів маршруток.

Читайте також:  Відправлять додому — захищати Батьківщину: європейська країна готова видавати Україні військовозобов'язаних чоловіків 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber