1. Новини Закарпаття
  2. >

Відправлять додому — захищати Батьківщину: європейська країна готова видавати Україні військовозобов'язаних чоловіків

22.12.2023 23:34 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

План України мобілізувати українців за кордоном може торкнутися і тих з них, хто проживає в Естонії.

План України мобілізувати українців за кордоном може торкнутися і тих з них, хто проживає в Естонії.

При цьому, за словами міністра закордонних справ країни Лаурі Ляенеметса, при необхідності Естонія готова допомогти Україні в мобілізації її громадян.

Як пише Rus.Postimees, за словами міністра внутрішніх справ, відповідно до міжнародного права Україна не має можливості мобілізувати українців, які проживають в Естонії, оскільки для цього необхідна угода між державами.

При цьому глава МЗС висловив намір офіційно повідомити українській владі, що якщо вони хочуть мобілізувати українських громадян в Естонії в армію, то Естонія готова укласти такий договір з Україною.

"Естонія не залишиться осторонь. Ми із задоволенням готові укласти такий договір і допомогти Україні. Ми маємо уявлення про те, де в Естонії живуть ці люди. Ми готові посприяти в доставці цих людей з Естонії в Україну, якщо вони цього потребують", - додав міністр внутрішніх справ.

При цьому Ляенеметс повідомив, що в країні проживає близько 7500 громадян України призовного віку, але важливо розуміти, що багато з них звільнені від мобілізації. Наприклад, вона не стосується тих громадян України, які постійно проживають за кордоном, але зачіпає тих, хто приїхав до Естонії після повномасштабної війни і в даний час проживає тут з тимчасовим дозволом на проживання.

"За українським законодавством від мобілізації також звільняються батьки-одинаки, батьки не менше трьох дітей, батьки дітей-інвалідів та люди, які доглядають за близькою людиною. Тобто, критеріїв, згідно з якими людина не підлягає мобілізації, досить багато", - пояснив Ляенеметс.

Читайте також: У Німеччині зробили важливу заяву щодо українських чоловіків: що на них чекає 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська