1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Такого не має ніде у світі": чи допоможе єдиний реєстр військовозобов'язаних оперативніше "ловити" майбутніх солдатів?

1695
Суспільство Новини Перечина

Останнім часом в Україні посилено проходить мобілізація військовозобов'язаних.

"Такого не має ніде у світі": чи допоможе єдиний реєстр військовозобов'язаних оперативніше "ловити" майбутніх солдатів?

Раніше "Голос Карпат" інформував, що із першого жовтня запрацювали новації, що мали б спростити загальний процес мобілізації серед населення. В Україні запрацювала єдина електронна система обліку військовозобов'язаних під назвою "Оберіг". Її мета полягає в оперативному відстеженні військовозобовязаних на основі отриманих про них даних через певні джерела.

Наразі єдиний реєстр військовозобовязаних уже наповнений на 90 %. Про це "Голос Карпат" уже писав у попередній публікації.

Та чи дієвою буде насправді нова система і що вона дасть ТЦК?

За словами юриста Владислава Кравця, у вказаному реєстрі є практично ті самі відомості, що й на державній платформі "Дія". Там зазначено інформацію про стан здоров'я чоловіка, проведення вакцинацій тощо.

"Фактично це створено такий єдиний електронний реєстр, до якого помістили всю інформацію про громадян України", - пояснив Кравець.

Наприклад, якщо військовозобов'язаний чоловік став на облік до центру зайнятості або купив автомобіль, це потрапить до Єдиного реєстру. Поки достеменно невідомо, як проводитиметься інтеграція.

"Щодо ТЦК, звичайно, ця інформація їм нічим не допоможе. Об'єктивно ця інформація для військового обліку абсолютно не потрібна. І прикладів таких “мегареєстрів” у жодній країні немає, крім України”, - зазначив юрист.

Ростислав Кравець вважає, що за допомогою такого реєстру можна відстежувати місцезнаходження та діяльність військовозобов'язаних.

Власники реєстру, Міністерство оборони, ТЦК та інші відомства можуть отримувати від міграційної служби дані щодо будь-яких реєстрацій українців.

Адвокат підкреслив, що у реєстрі поки що немає функції передачі повісток. У Росії діє аналогічна система під назвою "Держпослуги", через які надсилають електронні повістки. Реєстр в Україні наразі не встановлюється на мобільні пристрої. А відправлення повідомлень через "Дію" поки що не врегульовано на законодавчому рівні.

Щоб надсилати чоловікам електронні повістки, потрібно закріпити за кожним з них адресу, номер телефону та офіційну електронну адресу.

Прив'язувати дані так, як у банках прив'язують фінансовий телефон.

"Але вважаю, що це буде досить сумнівним повідомленням про виклик до ТЦК", - відзначив юрист.

Раніше ми писали, як працівники ТЦК зупиняють громадський транспорт та приватні авто й вимагають в чоловіків документи.

Відзначмо, такі дії зі сторони військкоматів протизаконні. Працівники ТЦК в жодному разі не мають права ні зупиняти транспортні засоби ні тим більше вимагати у водіїв чи пасажирів якісь документи. У попередній публікації ми писали, що грибники оминають центральні артерії десятою дорогою через те, що їх "ловлять на трасах" 

Читайте також: Застосовують аварійні відключення в усіх областях?: відповідь Укренерго на масову паніку

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ ➤ 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber