1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Землею трусило перед Різдвом: в Україні могли відчувати підземні поштовхи

24.12.2023 17:57 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

В Україні могли бути відчутні підземні поштовхи наслідок землетрусу.

В Україні могли бути відчутні підземні поштовхи наслідок землетрусу.

Напередодні, 24 грудня 2023 року Головним центром спеціального контролю зареєстровано землетрус магнітудою 4,0 бали за шкалою Ріхтера.

Джерело землетрусу знаходиться на території Румунії, в районі гір Вранча за 110 км від кордону з Україною. Глибина підземних поштовхів - 103 км.

Як зазначають у Головному центрі спеціального контролю, цей землетрус не несе загрози для населення України. Утім, він міг бути відчутним.

Коливання можуть відчуватися тільки окремими людьми, які знаходяться в спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах. Що відчували жителі України та, зокрема, Закарпаття в період "земних потрясінь", читайте в коментарях за посиланням.

Останній потужний землетрус з району гір Вранча був зареєстрований 4 грудня 2023 року з магнітудою 4,6 (за шкалою Ріхтера).

Нагадаємо, цьогоріч на Закарпатті було зафіксовано також ряд землетрусів. Один з них відбувся у регіоні 3-го січня. Тоді потрусило добряче на Виноградівщині й Хустщинв Також відзначали на поштовхах й жителі Іршавщини. За даними моніторингового сайту Geocenter, о 15:28 к. ч. (о 13:28 за Гринвічем) було зафіксовано 2 епіцентри поштовхів — один в селі Бронька - 4 бали, другий в селі Довге - 3.7 бали.

6 жовтня біля Мукачева уже укотре зафіксували підземні поштовхи, а 9 жовтня землетрус магеітодою 4, 5 бали, який відносять до сильно помірних,  відчуло пів України.

Таки потрусило, розповідають краяни, і Закарпаття. В одних трусились в будинках люстри та шафи, у інших підлога та дзеркала. Багатьом, розповідають, здавалось, що у них "їде дах" в цей момент. Люди думали, що настав кінець світу. 

Один із потужних землетрусів було відчутно жителями Закарпаття, зокрема, Ужгородщини й Перечинщини, у 2003-му році. Його було зафіксовано 20 травня у Словаччині, інтенсивність 5-6 балів.

Читайте також: Небезпека вже поряд: жителям Закарпаття слід бути обачними перед святами  

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими