1. Новини Закарпаття
  2. >

Стосується всіх власників газових плит: у “Газмережах“ попереджають про небезпеку

24.12.2023 12:14 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

"Газмережі" звернулися до українців, які мають газові плити чи духовки. Їх закликали не використовувати їх як обігрівачі.

У Волинській філії "Газмереж" повідомили, що деякі українці у разі виникнення проблем з електрикою та опаленням вмикають газові плити та духовки. Вони використовують їх не для приготування їжі, а для обігріву, що загрожує негативними наслідками.

Відзначено високий ризик отруїтися чадним газом. Для прикладу наведена ситуація, коли побутові користувачі вмикають газові конфорки або відкривають увімкнені духовки. При цьому вони щільно закривають вікна та двері. У такому випадку немає доступу свіжого повітря, яке потрібне для повноцінного горіння та вивітрювання газу.

У результаті кисню не вистачає і в повітрі утворюється небезпечний чадний газ. Він швидко накопичується у крові та провокує погіршення самопочуття. Людина може відчувати головний біль, нудоту, запаморочення й навіть знепритомніти.

При такому обігріві квартири чи будинку на стінах може з'являтися пліснява. Це також негативно впливає на стан здоров'я мешканців.

"Це підступний ворог без кольору та запаху. Використовуйте газові прилади лише за призначенням. Під час їхньої роботи завжди відкривайте вікно для провітрювання", - зазначили газовики.

Небезпечний спосіб "обігріву газом" використовують не тільки при відключенні електрики або опалення, але і для економії. Декому здається, що таким дивним чином можна знизити суми у платіжках за комунальні послуги.

Читайте також: Небезпека вже поряд: жителям Закарпаття слід бути обачними перед святами 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська