1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті перед святами знаходять рідкісний делікатес: його вирощують в Азії та Америці (ФОТО)

21.12.2023 11:46 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Зима й далі дивує жителів Закарпаття.

Зима й далі дивує жителів Закарпаття.

  Цьогоріч закарпатці грибарять й грибарять в місцевих лісах. Жителі відзначають, що такого грибного сезону вони не тямлять. Трофеї збирають навіть у грудні. Погода цієї з ми дуже тепла, отож радіють чудовим знахідкам.

  Нагадаємо, цьогоріч на Закарпатті урожайним був як літній сезон грибів так і осінній. Смаколики продавали на місцевих базарах, здавали заготівельникам, сушили, маринували тощо. Кілограм літніх білих грибів продавали від 65 -75 гривень. А от осінні можна було придбати від 150 гривень за кілограм. Найціннішими серед осінніх грибів є "крушняки".

  У лісах Перечинщини полювали цього сезону не лише за біляками, червоноголовцями, лисичками, а й рідкісними червонокнижними екземплярами. Тут знаходили ковочок та трюфелі.

  Неймовірного гриба - рожеву гливу було знайдено у Карпатах. Трофей був подібним на квітку і у мережі Фейсбук дивознахідку обговорювали усі небайдужі. Поодинокі рожевий трофей бачили вперше та й то зі світлини.

  Гриби й досі ростуть у зимових лісах. Під покривалом зі снігу люди знаходять білі, зимові опеньки та гливи.

  Також, із наближенням новорічно-різдвяних свят жителям України фартить на неймовірно смачнючий делікатес, як рядовка. Цей гриб дуже цінний в Америці й Південній Азії, де вирощується в промислових цілях.

  Світлини з делікатесним грибом виставляють у соцмережі та ненатішатьтся таким рекордно багатим уловом грудня 2023-го.

Читайте також: Будівництво на завершальному етапі: у Закарпатті невдовзі з'явиться сміттєпереробний завод (ВІДЕО)