1. Новини Закарпаття
  2. >

Ягідна вершина застигла під снігом: одна із найбільших полонин у Карпатах в обіймах магії (ВІДЕО)

09.12.2023 10:19 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Чарівні кадри засніженої вершини, яка годує місцеве населення.

Чарівні кадри засніженої вершини, яка годує місцеве населення.

Влітку на Плонині Руній збирають яфину, а з осені й до кінця листопада - шукають чуфезу, або "ягоду безсмертя". Обидві ягоди є рятівними для жителів сіл Турянщини й Перечинщини, а полонина віддавна має роль годувальниці для багатьох місцевих родин.

Не менш вражаючою карпатська вершина, яка є однією з найбільших полонин в Українських Карпатах, є і в цю пору. В обіймах срібної тиші гірський масив наче в полоні магічного дива. І якщо в горах в цей час і не дуже безпечно, і рятувальники застерігають екстремалів поберегти власні сили й здоров'я, на засніжені краєвиди можна поглянути із захоплюючих відеокадрів. Це наче поринути в казку, бо зима в Українських Карпатах і дійсно чудова.

Яскравими кадрами засніженого гірського масиву на Перечинщині поділились в мережі Фейсбук на сторінці "Полонина Руна. Закарпаття".

"Цінуйте те, що у вас є зараз...Поряд. І ніколи не думайте: "А може бути"... Може і не бути...", - йдеться у дописі до відео.

Нагадаємо, у горах на Закарпатті цьогоріч сніг та морози були зафіксовані вже цьогоріч в травні. А от у жовтні зима вдруге заявила про себе на горі Піп Іван-Чорногірський.

На Плонині Руній перший сніг цьогоріч випав 13 листопада.