1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Усе йде під воду: на Закарпатті масштабний потоп, люди у шоці (ФОТО)

2796
Суспільство Закарпаття

На Закарпатті через дощі відбулося підтоплення ряду вулиць й дворогосподарств.

Уже другу добу Закарпаття підтоплює внаслідок інтенсивних дощових опадів. Наслідками підтоплень місцеві жителі активно діляться у мережі Фейсбук.

Рясні зливи й танення снігу в населених пунктах стали причиною підтоплень проїжджих частин доріг в межах населених пунктів, сільгоспугідь тощо. Люди вичерпують воду з підвалів будинків. Брудні потоки води наразі пульсують центральними так і бічними артеріями. Через негоду в полоні стихії опиняються пішоходи й транспортні засоби. На затоплених вулицях автомобілі наразі пливуть, а не їдуть, як зазначають в коментарях очевидці.

Як уже раніше інформував "Голос Карпат" чимало проблем через дощ, який посилився вчора, додалось жителям Виноградівщини. Опісля снігопаду, який створив труднощі на місцевих дорогах, вулиці почали вже "пливти" у результаті посилення дощових опадів.

Кадрами із підтопленими дорогами люди ділились в мережі Фейсбук. У місцевій спільноті одна з авторок відео написала: "Комʼяти! Бери лотку та пливи". 

Нагадаємо, через можливі підтоплення вулиць села, вчора навіть школярів відпустили раніше, а другу зміну (учнів. які навчаються пообіді) попередили, щоб ті не йшли в школу, адже, коли вулиці “попливуть” дітям додому доведеться повертатися водою.

Не надто втішною є ситуація із підтопленням вулиць в інших районах області, зокрема, Ужгородщині, Свалявщині й Перечинщині. Пливуть наразі й місцеві вулиці у межах Тур'я-Реметівської ОТГ, у місцевих річках істотно піднялася вода. Нагадаємо, вчора, унаслідок сильного снігопаду й через нечищені вулиці в межах Тур'я-Реметівської ОТГ, спостерігались проблеми з доїздом шкільного автобусу. Школярі із віддалених вулиць, через відсутність транспорту, змушені були пішки долати добрячі маршрути до освітнього закладу.

Варто відзначити, на місцевих дорогах напередодні під час снігопаду, не працювало жодної комунальної техніки. Ближче під вечір, як зазначають місцеві жителі, на деяких вулицях працювала снігоочищувальна машина. Утім, більшість вулиць так і залишись начиненими від снігу.

Берегівський та Хустський райони: Підтоплено 440 Га сільськогосподарських угідь. Вода сходить самопливом.

Райони з найбільшими проблемами:

Берегівський та Хустський райони: Підтоплено 440 Га сільськогосподарських угідь. Вода сходить самопливом.

Міста та села:

Рятувальники та фахівці місцевих пожежних команд здійснюють відкачку води у підвальних приміщеннях житлових будинків та дворогосподарствах у м. Ужгород, м. Свалява, с. Кричово та с. Лази Тячівського та с. Богдан Рахівського районів.

Дороги:

- Підтоплено два автошляхи місцевого значення між населеними пунктами с. Чорнотисово та с. Холмовець, та між с. В. Ком’яти та с. Шаланки Берегівського району. Проїзд можливий.

- Підтоплено два автошляхи місцевого значення між населеними пунктами с. Чорнотисово та с. Холмовець, та між с. В. Ком’яти та с. Шаланки Берегівського району. Проїзд можливий. Підтоплено автодорогу Н-09 Мукачево-Рогатин-Львів між населеними пунктами м. Тячів та с. Бедевля, проїзд можливий. 

Зсуви:

У Рахівському районі внаслідок перезволоження грунту відбувся зсув опорної стіни приватного дворогосподарства у с. Розтоки.

Небезпечною для закарпатців наразі стала і річка Тиса. Шалений потік ріки, що стала справжньою перепоною для незаконних мігрантів, опублікували у Західному регіональному управлінні.

Як йдеться у відео, спроби подолати бурхливу водойму у цій ситуації викликають серйозні загрози життю, адже вона несе із собою не тільки стихійні перешкоди, але і реальні ризики смертельних подій.

Наприкінці відео вказується на неправомірні практики переправників, які використовують дитячі надувні круги та «пончики», щоб привести нелегальних мігрантів через річку. Зазначається, що такі спроби часто влаштовуються вночі, ймовірно, для унікальної можливості уникнути виявлення.

Прикордонники закликають всіх потенційних переправників не ризикувати своїм життям та здоров'ям, утримуючись від нелегальних перетинів кордону. Обіцяні "безпечні" маршрути можуть призвести до трагічних наслідків. 

Читайте також: Заберуть всіх навіть здому: військовозобовязаних зовсім інакше будуть ловити й призивати на службу 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також: