1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Від сільського вчителя до керівництва обласним парламентом": Закарпаття попрощалося з Йосипом Борто (ФОТО)

27.11.2023 10:33 Суспільство

У неділю 27 листопада Закарпаття попрощалося з Йосипом Борто. Прощальна панахида відбулася о 14:00 на кладовищі у селі Шаланки.

У неділю 27 листопада Закарпаття попрощалося з Йосипом Борто. Прощальна панахида відбулася о 14:00 на кладовищі у селі Шаланки.

На похорон завітало, як обласне керівництво, представники різних політичних сил, депутати, колеги померлого. Також представники угорскої громади та ЗМІ, й загалом активні закарпатці, які знали померлого.

Йосип Борто помер на 66-му році життя. Він був авторитетом не лише в угорській громаді краю, але й у закарпатському політикумі загалом. Очолював фракцію партії КМКС у Закарпатській обласній раді, був першим заступником голови Закарпатської облради 7-го скликання та заступником голови Товариства угорської культури Закарпаття."Сьогодні у Шаланках Закарпаття попрощалося з Йосипом Борто. Згадка про цього чоловіка, який пройшов шлях від сільського вчителя до керівництва обласним парламентом, привідкрила мені відповідь на важке глобальне питання. І цими роздумами хочу поділитися з вами.

З огляду на війну проти України і геополітичні потрясіння у світі, мене довгий час непокоїла думка, що демократії програють імперіям в грі “на довгу дистанцію”.

Адже державна (і особливо, зовнішня) політика вимагає стратегії на десятки років. У демократично обраних президентів є всього 5, максимум 10 років. Далі приходить новий керівник і зовнішній курс зазнає перерахунку. Натомість імперії/автократії практично не ризикують монополією на владу і можуть “гнути свою лінію” 20, 30 і більше років. Як же тоді демократіям встояти?

Відповідь — у високій культурі і повазі до фундаментальних принципів. Це і є та основа, той стратегічний курс, який має зберігатися серед політиків цивілізованого світу не залежно від їхньої партійності чи національності. У тих же США були великі президенти і серед демократів, і серед республіканців. З різними баченнями у політичних речах, але не в питаннях незалежності судової гілки, прав людини, свободи думки і слова та інших фундаментальних принципів.

Йосипа Йосиповича Борто я пам'ятаю як інтелігентну, порядну і принципову людину. Людину, яка знала свої корені, цінувала їх і дотримувалася таких принципів. Згадка про Barta József дала мені відповідь і вселила надію.

Спочивайте з миром!", - пише на своїй сторінці Василь Кіш, депутат Виноградівської міської ради. 

 

 

 

Читайте також: Незвичний купол в нічному небі: на Закарпатті мали нагоду спостерігати вражаюче явище (ФОТО)

Читайте на ГК:До Виноградова по дорозі на фронт завітав грузинський політик і воїн Коба Хабазі (ФОТО)
Читайте на ГК:З Угорщини на Виноградівщину: школи двох громад отримали техзасоби для полегшення навчання (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Відключатимуть на кількох вулицях: у Виноградові можливі перебої з електропостачанням