1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Незвичний купол в нічному небі: на Закарпатті мали нагоду спостерігати вражаюче явище (ФОТО)

14452
Суспільство Новини Перечина

Вражаючий, сяючий купол над Закарпаттям зафіксували в нічному небі.

Незвичний купол в нічному небі: на Закарпатті мали нагоду спостерігати вражаюче явище (ФОТО)

На Закарпатті місцеві жителі стали свідками дивовижного астрономічного явища. Відповідні світлини із місячним гало розмістили в мережі Фейсбук в одній із місцевих спільнот.

Фото і дійсно вражають. Ряд очевидців відзняли цю красу з різних ракурсів. Нічне сяйво у небі нагадує космічний об'єкт, що має форму прозорої сфери. А на одному із фото, гало, наче комета, що ось-ось вріжеться в землю.

Рідкісне явище викликало певну стурбованість в деяких жителів, які уперше мали нагоду спостерігати подібне. Люди пишуть в коментарях, що це "рідкісне диво", "краса неймовірна"; "можливо, буде мороз" тощо. Поодинокі зізнаються, що спали в той час й не мали нагоди побачити рідкісне сяйво у небі, водночас дякують за розміщені фото всім очевидцям, які відзняли астрономічну рідкість над Виноградівщиною.

Згідно із Вікіпедію, Галό (від грец. ἅλως — «сяйво, німб») — оптичне явище в атмосфері, що виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах. Найчастіше спостерігається в перисто-шаруватих хмарах, рідше — за інших умов. Найпоширеніша форма гало — світле слабко забарвлене коло навколо Сонця чи Місяця. Досить часто простежуються яскраві кольорові плями обабіч Сонця — несправжні сонця чи паргелії, яскрава кольорова дуга з центром у зеніті — зенітна дуга, світлові стовпи, що йдуть вгору та вниз від світила. Всього відомо декілька десятків різновидів гало (до 90). Переважна більшість їх — рідкісні та спостерігаються лише в країнах із суворим кліматом, наприклад поза Полярним колом.

В Україні гало можна спостерігати 70-120 разів на рік, але воно здебільшого малопомітне. Яскраве й добре помітне гало з'являється 10-20 разів на рік. Наприклад, у ніч 30 квітня 2023 року, мешканці Київщини спостерігали гало довкола Місяця. Поява гало часто свідчить про зміни в погоді — похолодання, прихід вологих атмосферних фронтів.

Читайте також: Закарпатців застерігають про збої в електропостачанні: кого відключать вже завтра?

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber