1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатці повідомляють про гучні вибухи: в чому причина?

06.11.2023 20:08 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Жителі регіону масово забили на сполох.

Жителі регіону масово забили на сполох.

У закарпатських громадах "салюту" петардами й іншою піротехнікою і попри чинні заборони.

Про актуальну проблему продовжують розповідати й надалі на Перечинщині. Охочих постріляти, таки, чимало. Найбільше такі забавки й далі приваблюють школярів. Минулого разу ми вже писали про ситуації із петардами на подвір'ях освітніх закладів.

Піротехніку, зі слів очевидців, і далі можна купити у найрізніших торгових точках, продавці не спішать "викидати" товар. Продають навіть найменшим.

"То є чудо, ні батьки не мають управи на та тих дітей, ні школа не перевчить. Лускають і лускають тими петардами", - розповідає жителька Туря-Пасіки пані Віталія.

"А як салютують на днях народженнях, аж небо тріскає від того гулу. Дим, аж очі ріже. Пси у дворах перелякані від того лупаня... Діти маленькі бояться шуму", - розповідає Віталія.

"Днями влупили під вікнами чимось таким, що аж вікна затряслись, а я підскочила із ліжка. Вишла надвір, там лише курява", - наголошує співрозмовниця.

Нагадаємо, наразі в Україні заборонено використання та розповсюдження більшості салютів, феєрверків та петард. Заборона почала діяти з 6 листопада 2023 року.

Про це йдеться у законі №7438 (Про внесення змін до деяких законів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів) набув чинності, оприлюдненому на офіційному сайті Верховної Ради.

Згідно з документом, тепер заборонено використання, продаж, передавання феєрверків, салютів і петард. Ця заборона не поширюється на використання піротехніки Збройними силами України, Національною поліцією та аварійно-рятувальними службами.

Закон про піротехнічні засоби: що заборонено

  • використання феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3, F4;
  • продаж чи передавання будь-яким способом феєрверків класів F2, F3, F4, а також класу F1, особам, які не досягли 16-річного віку.

Верховна Рада ухвалила в середині квітня закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів.

Заступниця глави комітету з гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук зазначила, що закон забороняє використовувати та розповсюджувати більшість салютів, феєрверків та петард, за винятком піротехнічних засобів класу F1. Вони вважаються найтихішими та найбезпечнішими.

Раніше "Голос Карпат" інформував, що у Закарпатській громаді створять меморіальний куточок пам'яті за загиблими героями 128-ї бригади.

Нагадаємо, Червоне полярне сяйво над Україною: закарпатці розповідають, що бачили рідкісне явище над будинками (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте на ГК:Епідемія грипу косить учнівську молодь на Закарпатті: в громадах один за одним зачиняють освітні заклади
Читайте на ГК:Для закарпатців озвучили важливе повідомлення
Читайте на ГК:Видобуток солі на Закарпатті: для збільшення потужностей необхідний ремонт місцевих автошляхів