1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Перечинщині діти лякають жителів, кидаючи петарди на їх подвір'я

19.11.2021 12:19 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Мешканці Перечинщини скаржаться на постійний свист петард біля їхніх обійсть. Дедалі частіше піротехнічні забави стають одним із популярних занять малечі.

Мешканці Перечинщини скаржаться на постійний свист петард біля їхніх обійсть. Дедалі частіше піротехнічні забави стають одним із популярних занять малечі.

Не винятком щодо цього є і Перечинщина, де за словами жителів, діти підривають петарди не тільки на новорічні свята, а й зараз уже розгулюють вулицями із небезпечними іграшками.

Стріляють петардами і на подвір’ях школи, зізнаються деякі з учнів, на зауваження дорослих не реагують. Крім цього, йдучи зі школи, діти кидають петарди в чужі обійстя.

Якось довелося проходити повз, коли один із хлопчаків сміючись, закинув петарду у чужий двір. – На моє запитання, чому? Отримала у відповідь: не твоє діло, бо так хочу! Отака от мораль виховання. Не дай Бог, станеться непоправне, хто відповість? На жаль, над цим питанням бешкетники не замислюються, – авт.

На жаль, трагічних випадків унаслідок необережного поводження із піротехнікою, не перелічити на пальцях. Через такі от забави діти часто травмуються. Від піротехніки потерпає худоба та птиця, горять обійстя із сіном.

Про один із таких випадків через вибух петарди, від якої зайнявся сарай на Перечинщині, «Голосу Карпат» розповіла мешканка села Туриця пані Мар’яна. За її словами, той інцидент стався зимою десь п’ять років тому.

Діти грались петардами й випадково поцілили у сінашів біля обійстя на одній з вулиць. У результаті, рятувальникам довелось ліквідувати пожежу в обійсті.

– То було зимою вечером, діти гралися із петардами і підпалили сінашів у сусідів. Була велика пожежа, викликали навіть рятувальників. Дим був на цілу вулицю, збіглися люди, що то горить, – каже пані Мар’яна.

Розгулюють із петардами дітлахи й по лісових гущах та пасовищах, розповідають селяни, тим самим лякаючи піротехнікою худобу.

– Не можна витримати, що творять нахаби. Взривають петарди у лісі, жбурляють поміж худобу на пасовищах, самі тікають. Я на них тичкою, а вони криють матами і середній палець мені показують. Ну і попробуй щось пояснити цим істуканам, – обурюється Марія Белей. – Учора застала дітвору із петардами у нашому березі. Троє їх було там. Як мене увиділи, то одразу втекли, – додає мешканка.

Не можна пройти спокійно і самою вулицею 8-го Березня у Тур’я-Реметі, де проживають родини ромів, кажуть селяни.

–Тут окрім петард, за тобою і камінь не раз полетить. Кидають піротехніку під машини та ноги й не дивляться, чи то іде старший, чи то дитина зі школи, – обурюється пані Олеся. Накупують тих петард замість того, шоб їсти купити і раді, шо є чим полупкати.

Нагадаємо, У Карпатах температура різко впала до -6°С (ФОТОФАКТ) 

Читайте на ГК:На Перечинщині зафіксували масштабну пожежу (ФОТО)
Читайте на ГК:У Перечині розпочинає роботу пункт із надання допомоги сім'ям військовослужбовців та переселенцям
Читайте на ГК:«Працюватимуть психологи»: які умови у хостелі на Березнянщині для тікаючих від обстрілів жінок та дітей (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська