1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Повістки мертвим та людям з інвалідністю: абсурдність мобілізації в Україні

1532
Суспільство Новини Перечина

Мобілізація в Україні останнім часом набирає нових масштабів.

Повістки мертвим та людям з інвалідністю: абсурдність мобілізації в Україні

Наразі в Україні укотре продовжено дію військового стану та діє процес загальної мобілізації. Нагадаємо, від початку повномасштабного російського вторгнення дію військового стану уже продовжували вісім разів.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Того ж дня в державі було запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію – до 26 березня. Згодом строк дії воєнного стану і загальної мобілізації продовжувався парламентом до 25 квітня, 25 травня, 23 серпня, 21 листопада 2022 року, а також до 19 лютого, 20 травня, 18 серпня 2023 року.

У серпні Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалені парламентом 27 липня закони про продовження дії воєнного стану і проведення загальної мобілізації на 90 діб - до 15 листопада 2023 року. Наразі у Раді заговорили щодо чергового продовження мобілізації та дії військового стану.

Народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк повідомляє, що найближчими днями президент Володимир Зеленський внесе до парламенту закони про продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації. Голосування щодо цього заплановане на наступний тиждень. За його словами, скоріш за все, це "буде продовження з 15 листопада 2023 року до середини лютого 2024. Тобто знову на 90 днів".

Воєнний стан в Україні ввели через повномасштабну збройну агресію росії. Це особливий правовий режим, що передбачає надання органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози. Тим часом в областях України продовжують призивати до армії військовозобов'язаних. Останнім часом повістки вручають у найрізніших місцях — на вулицях, похоронах, торгових закладах тощо. Також у ТЦК розробляють всілякі підходи щодо пришвидшення цього процесу. Не рідко Вдаються до "креативних підходів", лякаючи ухилянтів. Водночас, такі дії, за словами юристів, не завжди є законними. Не так і давно українцям почали роздавати повістки разом з комуналкою. Військовозобов'язаним починали надсилати на пошту листи щодо нібито досудового розслідування, бо ті, як зазначалось у повідомленнях від ТЦК, ігнорують з'являтись до військкоматів після вручених їм повісток. Натомість чоловіки відзначають, що жодних повісток вони не отримали й повідомлення від військкоматів такого типу є нічим іншим як черговою наживкою — трюком від ТЦК.

Що стосується методів з роздаванням повісток працівниками військкоматів, то їх чимало. Зі слів очевидців, багато разів їм доводилось фіксувати порушення з цього приводу. Мобілізація, із законних методів, переймала характер сили. Військовозобов'язаних валили на землю під час вручень повісток, тягнули асфальтом та силоміць штовхали в автомобілі, вибивали із рук мобільні телефони. Вручають повістки навіть померлим Те, що останнім часом військовозобов'язаних ловлять на різні хитрощі, справа одна. Утім, в Україні частішають випадки "вручень повісток" навіть померлим. Здавалося б дивно, та очевидці відзначають, що такі випадки не є рідкістю. Певна річ, мертвий не стане до війська, а от ТЦК б мали перевіряти більш строго дані військовозобов'язаних та розсилати повістки за визначеними адресами.

Про один з таких випадків, де ТЦК вручили повістку померлому, "Голос Карпат" уже згадував раніше. Такий інцидент стався на Львівщині. Ряд дописів оприлюднюють у мережі Фейсбук й з приводу того, як діють працівники ВЛК щодо проходження медогляду призовниками. Людям з хворобами й інвалідністю часто пишуть "придатний", опісля чого їх відправляють на фронт. На проблемі відзначать юристи та активісти. Абсолютно здоровими під час проходження медогляду у військкоматах визнавали осіб, у яких були істотні проблеми із слухом та зором, мали хвороби органів дихання, серцево-судинні захворювання. Повістки вручали навіть хворим туберкульозом.

Водночас останнім часом мобілізація настільки трансформувалась в Україні, що в армію вже набирають й осіб з інвалідністю, які раніше вважалися непридатними до військової служби.

Нагадаємо, раніше "Голос Карпат" інформував щодо створення єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних. Він працює із першого жовтня цього року та містить усі дані про майбутніх призовників.

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber