1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Пивниця "Рак" могла б стати бомбосховищем?: на Турянщині є забутий підвал історії (ФОТО)

617
Суспільство Новини Перечина

У свій час популярну пивницю відвідали відомі актори.

Пивниця "Рак" могла б стати бомбосховищем?: на Турянщині є забутий підвал історії (ФОТО)

У Тур'я-Реметі на Перечинщині і досі у центрі села зберігається історична будівля, де у свій час пили пиво чи не усі чоловіки у селі. Пивний бар чи пивниця, як його називали тамтешні, знаходився у підвалі, тому й називали його відповідно - пивницею. Тут пахло не тільки пивом чопованим, але й сигаретами, солоними огірками, їх давали відвідувачам бару на такби мовити "закуску" після чарчини, та тюлькою з діжки. Усе це пригадують реметяни із радістю й ностальгією.

Місцевий «Рак» був настільки відомим, що не один раз його відвідував і улюбленець багатьох, знаменитий актор часів Радянщини – Савелій Крамаров. На той час в околицях села знімали «Трембіту». Участь у масовці брало багато місцевих. Пригадують очевидці й весілля радянських акторів у цьому барі. Виходила заміж головна героїня «Трембіти».

Кіномитці Свердловської кіностудії вподобали цю глибинку між синіх гір у підніжжі Полонини Руної. На час зйомок «Трембіти» в населеному пункті у 1966 році тут жили відомі актори того часу Аросєва, Весник тощо.

Переглядаючи комедію й сьогодні, багато місцевих упізнають своїх батьків, що брали участь у зйомках стрічки та впізнають краєвиди рідного серцю села.

Усі чоловіки йшли на пиво до «Рака». Воно тут було чопованим, у дерев'яних діжках. Відвідувачам подавали його у літрових бокалах. Відвідували бар після гри також футболісти.

Пивні діжки були важкими, розповідає очевидиця пані Марія.

– Їх постійно треба було підкочувати, аби чопувати хмільний напій.

На жаль, вже давно "Рак" пустує, двері зачинені, сходи до пивниці та залізна решітка обтягнуті павутиною.

Дехто із молоді перепитують: що це за місце, що там було у свій час? На жаль, не всі подробиці збереглись в пам'яті очевидців. Водночас, відомо, що працював пивний бар на початку 70 років та було у ньому завжди багато гостей. Навіть сам силач Кривовязко (про нього теж мало відомостей) полюбляв пити пиво у цьому барі та ще й танцювати, тримаючи ліжку із пивом однією рукою.

І все ж, яка доля пивниці в наш час. Чи могла б вона стати надійним місцем для укриття?

Чимало людей кажуть, що давній підвал і досі б міг прислужитись у цілях населення. Приміром, зі слів очевидців, місце просторе, і в ньому б можна було б сховатись у разі непередбачуваних обставин, зумовлених військовими діями у державі унаслідок повномасштабного російського вторгнення. До слова, укриття такого формату могло б стати в нагоді під час повітряної тривоги, які останнім часом частішають в областях України. І Закарпаття у цьому плані не виняток. Наразі, проблема із облаштуванням укриттів досить гостро постала в державі. Міноборони звертається до очільників місцевих громад подбати про облаштованість укриттів. Цьогоріч в Україні вже облаштовано майже 3900 таких об'єктів, де можна перечекати тривожні моменти під час масованих ракетних обстрілів. Інформація про усі ці об'єкти цивільного захисту розміщена на порталі "Залізне укриття" і доступна усім українцям за посиланням.

На офіційному порталі можна знайти інформацію, в якому стані перебувають всі укриття, чи планується їх ремонт або що на цей час уже зроблено.

"Ми запускаємо сьогодні робочий портал "Залізне укриття", на якому можна постійно знайти інформацію про те, які укриття вже приведено у порядок, які буде приведено", - повідомив під час презентації міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

За його словами, станом на сьогодні у фонді захисних споруд цивільного захисту налічується 61 803 укриття.

Цього року з них привели до ладу 3891 об'єкт за 5,2 мільярди гривень. До кінця року планують завершити ремонтні роботи ще у 2956 укриттях за 1,4 мільярди гривень. Наразі одні із найбільш підготовлених укриттів уже працюють у Києві.

Що стосується в нашому випадку давно не діючої пивниці "Рак" у центрі села Тур'я-Ремета, то у найближчий період його навряд облаштовуватимуть. Адже мова іде не тільки про місце для укриття, а й безпечність перебування у ньому. А оскільки пивниця давно під замком, ніхто не знає, що у ній коїться зараз за багато багато часу й чи може і дійсно це місце бути врахованим для укриття із точки безпеки.

Насторожують, власне, і самі сходи, що ведуть до приміщення, адже вони з часом могли дати тріщину, тож і спускатися ними наразі не всі ризикнуть. А от питання, якби пивницю не перетворили на місце для скидання побутових відходів, що наразі тут можна побачити, нехай жителі громади поставлять кожен собі. Адже бетонні сходи, які ведуть до пивниці, застелені усіляким непотребом: пластиковим й поліетиленовим.

Читайте також: У небі на одну зірочку стало більше: Ужгород прощатиметься із загиблим захисником (ФОТО)

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber