1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Мобілізація в Україні підходить до нового формату: відомо, які повістки будуть задіяні та кого візьмуть в армію?

1543
Суспільство Закарпаття

В Україні і далі триває військовий стан та продовжено процес загальної мобілізації

Мобілізація в Україні підходить до нового формату: відомо, які повістки будуть задіяні та кого візьмуть в армію?

Відомо, що з листопада мобілізація в Україні набуде нового формату. Мобілізації підлягатимуть придатні та обмежено придатні військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які перебувають в запасі й не мають досвіду служби. Також до війська призиватимуть придатних та обмежено придатних осіб від 18 до 60 років з досвідом військової служби. Служитимуть також придатні чоловіки від 18 до 27 років, якщо вони проходять службу в запасі.

Виключені та зняті з військового обліку чоловіки, якщо ВЛК визнає їх придатними, й вони не вчиняли тяжких та особливо тяжких злочинів також підлягають мобілізації. Чоловіки з інвалідністю від 18 до 60 років, якщо ВЛК визнає їх придатними або обмежено придатними до служби – за власним бажанням та військовозобов'язані жінки, які стоять на військовому обліку, - повідомляє ТСН.

Важливо. Жінки, що мають медичні спеціальності, мають ставати на облік. Якщо жінка з медичною освітою перебуває за кордоном, вона повинна звернутися у консульську установу.

У листопаді військовозобов'язаним будуть вручати повістки трьох видів

У листопаді 2023 року військовозобов'язаним вже традиційно вручатимуть повістки трьох видів:

  • для уточнення даних;
  • повістки на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК);
  • мобілізаційне розпорядження.

Варто відзначити, що восени в Україні активно перевіряли ТЦК та СП разом з ВЛК на предмет зловживань і викрили деякі факти фіктивних виключень зі списків. Таким чином, чоловіки, що були виключені зі списку військовозобов'язаних і зняті з військового обліку, можуть отримати повістку для повторного проходження ВЛК. Якщо комісія надасть висновок, що вони придатні до служби, їх поставлять на облік, а згодом можуть мобілізувати.

Повістки так само можуть роздаватися уповноваженими особами у будь-якому місці. У такий спосіб працівники ТЦК та СП будуть викорінювати страх перед військовою формою серед чоловіків, що відвідують заходи Young Business Club та їм подібних.

У разі, якщо громадяни переїжджають в інші міста, регіони чи закордонні країни, врни мають звертатися у військові центри чи консульські установи нового фактичного місця проживання. На це дається 7 днів, інакше – штраф.

Перелякані молоді бізнесмени та трохи старші політики мають нарешті зрозуміти, що Україна веде вітчизняну війну, на кону існування нації та держави, а значить – істерики у соцмережах і офлайні не на часі. Треба готуватися дати відсіч ворогу і бути готовим до мобілізації.

Відстрочка – хто може отримати

В Україні діє загальна мобілізація, проте, до лав Сил оборони мобілізують не всіх – з такою кількістю людей військо просто не впоралось би, адже людей треба підготувати та озброїти, розмістити та нагодувати. Це займає багато часу та ресурсів. Нарешті, на фронті просто не потрібна така кількість людей. Натомість вони потрібні в економіці та інших галузях, країна має також не зупиняти процес підготовки кадрів. З огляду на це в державі діє відстрочка від мобілізації.

Відстрочку можна отримати за 5 основними категоріями:

  • за станом здоров’я;
  • через професійну діяльність;
  • бронювання;
  • за сімейними обставинами;
  • для здобуття освіти і для заняття науковою діяльністю та викладанням.

Останній пункт найближчим часом може зазнати змін – у Верховній Раді наразі опрацьовують варіанти з відміною відстрочки для здобувачів другої вищої (принаймні, для представників групи "40+" або тих, хто навчається на заочній формі.

Також у планах народних обранців запровадити мобілізацію не на військову службу, а, наприклад, на підприємства військово-промислового комплексу.

Порядок із наданням академічних відпусток

У жовтні 2023 року Міносвіти офіційно роз’яснило ситуацію щодо академічних відпусток. Це питання викликало чимало непорозумінь, адже людина з "академкою", де-юре, є серед списків тих, хто навчається, а насправді цього не робить.

Чиновники від освіти тепер вирішили: особи, які оформили "академку", підлягають призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, якщо вони не мають інших підстав для надання відстрочки від мобілізації. У разі призову вони мають право на продовження академічної відпустки у зв'язку з мобілізацією.

На власників "академок" не поширюється дія відповідних норм про відстрочку, що зафіксовані в Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", оскільки під час академічної відпустки вони не навчаються.

Нагадаємо, раніше ми писали, що до кінця літа 2023-го року мобілізація торкнеться практично усіх військовозобов'язаних. Чоловіки добровільно мусять з'явитись до ТЦК для уточнення даних.

Також військовозобов'язаних можуть мобілізувати і примусово, якщо у них не має права на відстрочку.

Також варто відзначити, що із жовтня цього року в державі діє єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних. Тут містяться усі про майбутніх призовників, їх збирають із різних офіційних джерел, у тому числі із державної податкової служби. Які дані містяться у єдиному електронному реєстрі військовозобов'язаних читайте у попередньому матеріалі.

Про те, наскільки дієвою може бути нова електронна система "відмову" чоловіків в Україні, роз'яснили юристи.

Відзначмо, в Україні продовжили граничний вік мобілізації. Можна буде служити і після досягнення 60 років.

Нагадаємо, Це неймовірно: магічне видовище на Закарпатті напередодні Дня всіх святих (ФОТОФАКТ) 

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ ➤ 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber