1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Ситуація буде складною: жителям Закарпаття слід врахувати поради від Укренерго та зробити запаси

2445 Суспільство Новини Перечина

Жителям України вже зараз необхідно зробити вагомі запаси до імовірних блекаутів.

Ситуація буде складною: жителям Закарпаття слід врахувати поради від Укренерго та зробити запаси

Енергосистема в України нині захищена значно краще ніж це було минулого року. Але при цьому вони вразливіша ніж перед стартом минулої зими. У разі, якщо окупанти вдарять знову по енергооб'єктах ситуація може бути дуже складною, як відзначають в Укренерго.

Наразі українцям радять зробити запаси їжі та води, а також максимально утеплити своє житло на момент, якщо найгірший сценарій з відключенням світла стане реальним. Як утеплити будинок читайте у давнішому матеріалі.

-Треба готуватися до гіршого, а сподіватися на краще. Ми знаємо, що ворог може зробити. Ми знаємо, що нам робити у тій чи іншій ситуації. Ми готові, - каже голова правління Укренерго Володимир Кудрицький.

Українські енергетики впродовж минулої зими набули унікального досвіду щодо ліквідації пошкоджень, і добре знають свою роботу. Але й ворог навряд відмовиться від намірів влаштувати тривалий блекаут на всій території України. До складної зими та блекаутів радять підготуватися й жителям Закарпаття. Усвідомити ситуацію закликають у Закарпатській ОВА.

Що підготувати на випадок найгіршого сценарію:

  • їжу (консерви, каші швидкого приготування, сухарі);
  • воду – питну і технічну;
  • засоби гігієни;
  • максимально утеплити житло;
  • якщо є можливість підготувати генератор та пальне до нього.
  • Павербанки, акумулятори, ліхтарі та інші освітлювальні прилади, які можуть працювати автономно;
  • дізнатися адресу одного-двох найближчих «Пунктів незламності», де можна буде зігрітися, зарядити акумулятори та скористатися інтернетом.

Окрім цього, вже зараз українці мають якомога економніше споживати електроенергію. Така ощадливість допоможе нам вистояти взимку.

- Ми всі можемо зробити свій внесок, пам'ятаючи про правила економного споживання. Вони полягають у тому, щоб просто не включати енергомісткі прилади у години вечірнього максимуму споживання, - зазначив глава Укренерго.

Раніше "Голос Карпат" інформував, як змінилася вартість електрогенераторів у магазинах  .

Торік машиниструму можна було купити за нижчими цінами.

Також ми писали, у скільки обійдеться зробити запаси додатковими джерелами світла.

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Читайте також: