1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Придатними визнаватимуть всіх, заберуть інвалідів": як зміниться в Україні мобілізація?

123147
Суспільство Новини Перечина

В армію братимуть інвалідів із третьою групою.

"Придатними визнаватимуть всіх, заберуть інвалідів": як зміниться в Україні  мобілізація?

Останнім часом мобілізація в Україні змінила характер.

Усе більше військовозобов'язаних, яких раніше не визнавали придатними, будуть придатні до військової служби. Водночас до армії активно йдуть жінки і воюють вони нарівні з чоловіками. Як змінилися правила мобілізації та кого тепер можуть відправити на захист країни?

Про це йдеться в огляді Вікторії Гнатюк на YouTube-каналі ТСН.ua.

З якими хворобами мобілізують У Міноборони розширили перелік хвороб, з якими тепер можуть мобілізувати. Придатними визнаватимуть усіх, хто має, наприклад, клінічно вилікуваний туберкульоз, вірусні гепатити з незначним порушенням функцій, безсимптомний ВІЛ, певні захворювання ендокринної системи тощо.

Служити будуть всі чоловіки: у ЗСУ пояснили гучну заяву про мобілізацію Служити будуть всі чоловіки: у ЗСУ пояснили гучну заяву про мобілізацію.

У військовому відомстві запевняють, що людей із хворобами, які не дозволяють за станом здоров’я виконувати обов’язки військової служби, не мобілізуватимуть до війська. Водночас у разі довготривалої ремісії (3–5 років), яка підтверджується лабораторним дослідженням, буде застосований індивідуальний підхід та ухвалене індивідуальне рішення.

Мовляв, стверджують в Міноборони, такі люди і до внесених змін до наказу служили в ЗСУ на різних посадах – у підрозділах забезпечення чи навчальних центрах.

Під мобілізацію можуть потрапити також чоловіки, які мають 3-тю групу інвалідності. Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", особи з інвалідністю в особливий період можуть бути призвані на військову службу, втім, лише за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

Що кажуть адвокати?

Деякі адвокати кажуть, що нема нічого катастрофічного в тому, що чоловік із третьою групою інвалідності піде до армії. Як зазначив адвокат Іван Ліберман, це легка інвалідність, тобто вона передбачає й легкі розлади здоров’я, з якими людина все ж може воювати. Мобілізація чоловіка не означає, що він потрапить до штурмової групи і піде на “нуль”. Рук часто не вистачає і в тилу. Існує також припущення, що дехто з чоловіків міг підробити собі групу заради соцвиплат, пільг, поїздок до санаторіїв тощо.

Інші адвокати вважають, що такі поправки до закону – повне свавілля.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні запрацював єдиний реєстр військовозобов'язаних. Туди входить вся інформація про майбутніх призовників. Система обліку військовозобов'язаних називається "Оберіг" .

Дані для системи "Оберіг" передаватимуться через чотири бази:

  • Міністерство внутрішніх справ;
  • Міністерство фінансів;
  • Міністерство освіти і науки;

Державна Службова адміністрація. МВС передаватиме до реєстру дані про купівлю та перереєстрацію транспорту, отримання водійських прав та появу в базі розшуку.

Міносвіти передасть в "Оберіг" дані про всіх, хто отримував або здобуває вищу освіту. Також дані для реєстру може передавати Пенсійний фонд України. Тоді ТЦК знатиме про всіх чоловіків, які офіційно працевлаштовані і не стали на військовий облік.

У ТЦК наголошують, що подібні оновлення у процесі мобілізації дозволять оперативніше відстежити усіх чоловіків у тому числі й ухилянтів, що тікають від армії. Водночас, що дадуть нововведення працівникам ТЦК, розповідають адвокати .

Читайте також: "А джипи недешеві, на передок": у мережі Фейсбук обговорюють "золоте забезпечення" військкоматів


Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber