1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Шалені гроші: у скільки обійдуться блекаути жителям Закарпаття?

2685
Суспільство Новини Перечина

Один лише генератор втягне чималі гроші із гаманців.

Шалені гроші: у скільки обійдуться блекаути жителям Закарпаття?

В Україні готуються до імовірних повторних відключень електроенергії в умовах війни.Торік жителям багатьох областей вже довелося зазнати блекаутів і годинами знаходитись у приміщеннях без електрики й не мати доступу до комунальних послуг. Також, у результаті тривалих відключень, зумовлених діями ворога, жителі багатьох міст були відрізаними від послуг Інтернету й мобільного зв'язку.

Наразі українців також застерігають, що можуть бути чергові проблеми з мобільним зв'язком та Інтернетом. По це ми писали у попередній публікації.

Готуватися до найгірших сценаріїв, які можуть настати в осінньо-зимовий період цього року, застерігають і жителів Закарпаття. Хоч область й далеко від зони бойових дій, утім торік, ворожий приліт зафіксовано у гірському районі області. На щастя, обійшлося без потерпілих.

Щоб бути готовими до цьогорічних блекаутів експерти рекомендують зробити запаси стратегічним запасом продуктів, питною і технічною водою, свічками, сірниками, ліхтарями та павербанками. Добре буде також подбати, щоб були під руками зігріваючи ковдри та теплий одяг.

Також людям радять запастись генераторами, адже у всякому разі вони кращі й дієвіші за ті самі свічки й ліхтарі. Водночас люди обурюються й кажуть, що на всі ці запаси потрібно буде віддати чимало грошей. А зарплати у багатьох жителів дуже скромні. А що вже казати про пенсіонерів та малозабезпечених, яким не вистачає грошей на мінімальні продукти?

І все ж, кому доведеться зробити запаси усім необхідним до найближчих ймовірних блекаутів, слід насамперед перевірити вміст гаманців. Один лише генератор влетить закарпатцям в чималу суму. Наразі, в середньому, вони коштують від 20 тисяч гривень.

Зазвичай для роботи побутових приладів на кшталт холодильника, електрочайника тощо достатньо генератора на 3 кВт. Залежно від параметрів, їх можна купити також як за 9139 грн, так і за 37 300 грн. Павербанк, щоб зарядити телефон чи комп'ютер — від тисячі гривень. Ліхтарик (більш надійний) в середньому обійдеться від 200-300 гривень. Світлодіодні лампи з акумуляторами — від 200-400 гривень. Свічки — столові парафінові — від 36-136 гривень. І сірники — від 8 гривень за упаковку із 10 штук. Це ще далеко не весь перелік того, щоб за порадами експертів мали придбати жителі.

Водночас людей не змушують купувати дорогі генератори й павербанки, можна зробити запаси дешевшими аналогами. Свічки й сірники, на жаль, найдешевші із того, чим можна запастися вже зараз. Нагадаємо, торік у результаті блекаутів, у магазинах області продавали масляні лампи з минулого.

Читайте також: На Закарпатті подорожчала машина дров: як запасаються жителі твердим опаленням цього року?

Підтримайте ЗБІР для 128-ої Закарпатської бригади (на зарядну станцію для забезпечення енергії на передовій). ДЕТАЛЬНІШЕ➤ 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber