1. Новини Закарпаття
  2. >

Ця зима вдарить сильніше: на Закарпатті жителям доведеться підготуватись до жорсткіших відключень світла

19.07.2023 09:59 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Цьогоріч зиму в Україні обіцяють складнішою аніж торік.

Цьогоріч зиму в Україні обіцяють складнішою аніж торік.

Жителям областей України доведеться укотре підготуватись до непростих випробовувань тривалим відключенням світла.

Чергові блекаути, про які поспішили забути у багатьох регіонах держави торік, знову настигнуть місцеве населення. За словами експертів енергетичної галузі, проблеми з відключенням світла можуть застати жителів України цьогоріч в осінньо-зимовий період. Тривалі відключення електроенергії відновляться, і людям знову доведеться сидіти без світла. Причому можуть бути проблеми не лише із електроенергією, але й опаленням та водопостачанням. Тому громадянам радять, поки тепло, зробити ревізію своїм генераторам та накопичувачам електрики.

Загроза нових масштабних відключень електроенергії з настанням нового опалювального сезону більш ніж реальна, кажуть експерти. Після осінньо-зимового ракетного обстрілу було виведено з ладу 75% об’єктів теплової енергетики. Крім того, розбито багато підстанцій. До того ж, досі не зрозуміла доля Запорізької АЕС, яка є найпотужнішим об’єктом генерації, і яка досі залишається під окупантами.

Вже очевидно, що енергетики не встигнуть до холодів відновити енергосистему у тому вигляді, в якому вона була раніше. А якщо ще й ЗАЕС не повернеться до української енергосистеми, то генерації в осінньо-зимовий період нам дуже не вистачатиме. І жодним імпортом електроенергії покрити цей брак не вдасться.

“Якщо Запорізькій АЕС у системі не буде, то у нас будуть досить відчутні проблеми з генерацією. Розмір цього дефіциту, як мені особисто видається, перекрити імпортом ми не зможемо. Просто стільки імпорту ми не затягнемо. Тому взимку цілком можуть бути обмеження”, – каже директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.

При цьому виконавчий директор ДПЕК Дмитро Сахарук роз’яснив, що з кожним зниженням температури повітря на 5 градусів додається 100 мВт споживання. Отже, чим холодніше ставатиме, тим більше зростатиме споживання електроенергії, що призведе до її неминучого дефіциту.

“Україна споживатиме більше і може виникнути значно більший дефіцит, який не вийде покрити імпортом. Коли імпорту не вистачить, систему доведеться балансувати відключеннями… Умови, в яких ми почнемо цю зиму, будуть набагато гіршими за ті, що були на початку минулої зими. Такого не було 2022 року”, – попередив Сахарук.

Тому українцям радять не намагатися позбутися генераторів, павербанків та інших накопичувачів енергії, які були припасені ними ще минулого року. Із великим ступенем ймовірності можна сказати, що вони будуть життєво необхідні і наступної зими. Є також побоювання, що Росія так просто не відчепиться і з настанням холодів знову візьме під приціл об’єкти енергетики. А отже, можуть бути нові пошкодження енергосистеми, яка й так украй ослаблена. Ба більше, навіть із закінченням війни енергетикам не вдасться одразу відновити енергосистему до її довоєнного стану. Тому дефіцит електроенергії ще може відчуватись і якийсь час після війни.

Нагадаємо, суцільні блекаути тогоріч неабияк позначились і на жителях Закарпаття. У найзахіднішому регіоні держави людей залишали без світла на понад 17-18 годин . Такі тривалі відключення викликали чимало обурень у соцмережах. Люди нарікали і на роботу Закарпаттяобленерго, і на місцевих чиновників , реєстрували ряд петицій.

Поряд із цим закарпатцям доводилося робити значні запаси як генераторами, павербанками й іншими приладами аби скористатися ними під час тривалих годин без світла й опалення. Відзначмо, недешеві машини струму у 2022-му обходились жителям украй недешево .

 Варто додати, що унаслідок тривалих блекаутів на Закарпатті без світла й опалення перебували місцеві школи й дитячі садочки. Освітній процес в таких умовах ставав нестерпним

 Нагадаємо, як зробити з підручних матеріалів свічку-лампадку, що довго світитиме.

 Вам можуть бути цікаві такі поради.

Нагадаємо, Таке звірство сколихнуло Україну: юний "м'ясник" зарізав своїх рідних та скоїв смертельну ДТП (ВІДЕО)