1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Прогнози невтішні: відомо, що знадобиться жителям Закарпаття в період цьогорічних блекаутів?

15360
Суспільство Новини Перечина

Зима уже близько, тому слід робити уже необхідні запаси.

Прогнози невтішні: відомо, що знадобиться жителям Закарпаття в період цьогорічних блекаутів?

Раніше "Голос Карпат" розповідав, що й цьогоріч в Україні можуть бути аварійні відключення світла унаслідок ворожих атак рашистами. До чергових блекаутів людям радять готуватись зазделегідь та запастися необхідним рядом речей на момент відсутності світла й опалення у домівках 

Жителів областей по можливості, вже закликають підготувати до цьогорічного опалювального сезону також генератори. На жаль, без них багатьом буде важко обходитись, утім і електрогенератори не із дешевих нині розкошей . Від минулого року ці недешеві машин струму зросли врази у ціні, до зими ціни на них ще підтрибнуть. Попит на генератори в Україні уже є зараз, також люди везуть їх і з-за кордону посил. Ціна генератора в Україні стартує в середньому від 22 000 тисяч гривень .

Утім, дехто ж вирішує економно підходити до купівлі таких приладів й за допомогою онлайн ресурсів майструють їх самотужки з підручних матеріалів. Зокрема, чудопристрій виготовив у домашніх умовах житель Перечинщини та поділився в мережі Фейсбук своїм шедевром .

Окрім генераторів, ліхтариків та інших речей, які мають бути в запасі та які вартують не мало грошей у цей період, можна також самотужки підготувати деякі пристрої, що знадобляться у темні години:

Лампа, що довго світитиме

Що потрібно:

20-кубовий шприц (тільки корпус) ртутний датчик нахилу (вимикач) 2 мініпальчикові батареї вивідний світлодіод 5 мм (2 шт.) пляшка 2 таблетки аспірину Покрокова інструкція

1. Візьміть дві мініпальчикові батарейки та з’єднайте їх, припаюючи ртутний вимикач плюс на мінус.

2. Прикріпіть датчик нахилу до батарей та обмотайте їх ізострічкою.

3. Запаяйте корпус шприца з того боку, де кріпиться голка, а потім помістіть у корпус шприца конструкцію з батарейок. Обрізаємо виступаючі частини шприца і витягаємо його.

4. Поміщаємо аспірин у пляшку і заповнюємо її водою, щоб запобігти її цвітінню. Потім вставляємо нитку та шприц у пляшку, а потім витягуємо нитку, створюючи герметичну конструкцію.

5. Встановлюємо батареї. Тепер світильник повністю зібраний! Залишилося лише прикріпити ніжку-основу, щоб зручно розміщувати пляшку.

6. Накрутіть на шийку, після чого щільно закрийте пляшку звичайною кришкою. При перевертанні вбудований сенсор активується, і ліхтарик починає світити. Якщо використовувати його нечасто, заряду батарей вистачить на весь рік.

Масляна лампадка

Це одні із найдавніших світильників. У свій час вони були традиційними для закарпатців. Здебільшого, ці світильники із минулого, працювали на нафті.

У 50 роках було винайдено гасову лампу. Вони були популярними особливо у другій половині XIX століття. Наразі такі лампи збереглись хібащо в музеях та десь на горищах старих будинків. А от сьогодні таку лампадку можна зробити власноруч з підручних матеріалів.

Для саморобної масляної (олійної) лампи в цей час підійде середніх розмірів банка чи пляшка із металевою кришкою. Вибрану тару заповніть олією. Гнотом послужить скручений валик із вати. У кришці на посудині зробити отвір та вставити у нього підготований гніт. Саму кришку слід закрутити максимум щільно.

Цей спосіб дієвий та не надто затратний. Для такої лампадки підходить будь-яка олія, навіть для швейних машин.

Картопля буде світити

Ще одним цікавим та зручним варіантом є свічка із сирої картоплі. Її зробити теж легко. Вливаємо олію в піалу. В картоплі зрізаємо дно та верхівку та робимо наскрізний отвір у ній. Промазаний олією джгутик з ганчірки, ниток чи бинту протягуємо через отвір. Поміщаємо картоплю в піалу з олією.Ставимо картоплину в піалу з олією та запалюємо гніт.

Свічка із мила - теж варіант

Будь-яке мило, як виявляється, теж послугує сировиною для саморобної свічки. Для цього підійде найпростіше господарське мило. У мережі Фейсбук та в Ютубі є чимало корисних лайфхаків із перетворення мила в майбутній "світильник". Для свічки із мила нам знадобляться: шматок мила; столовий оцет; товста бавовняна нитка. Мило подрібнити кухонним ножем або теркою. Стружку помістити в каструлю й залити її водою. Воду нагріти й помішувати лопаткою мило аж до доки воно не розчиниться. Потім слід зняти каструлю з вогню та влити у неї оцет.

Зробивши цю процедуру в каструлі помітно утвориться густа біла маса. Її потрібно остудити, відтак поламати на дрібненькі шматки і вчергове поставити розтопитись. Готуємо гніт. Беремо нитку й прив'язуємо до неї ґудзик чи цвях, аби гніт не спливав. Розплавлений стеарин (білу масу)вилийте у вибрану посудину, яка стане ємністю для майбутньої свічки.

Помістіть всередину ґніт, закріпивши його над посудиною, і залиште свічку до охолодження.

Нагадаємо, торік жителів Закарпаття не оминули аварійні відключення світла. Понад 17 годин у різних районах області люди змушені були сидіти у холоді й темряві.

 

Читайте також: "Справжнє нашестя, ноги покусні та пухнуть...": закарпатців атакує невідома комаха

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber