1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Очі вилізуть й голова піде обертом": закарпатці дають за механіку на полях цьогоріч "золоті суми"

1043
Суспільство Новини Перечина

Цьогоріч сотка влітає в чималу копійчину.

"Очі вилізуть й голова піде обертом": закарпатці дають за механіку на полях цьогоріч "золоті суми"

На Закарпатті здорожчали послуги з вибирання картоплі механічним способом. Люди кажуть, торік брали від 40 гривень за сотку, цьогоріч вже просять 65 гривень. Для багатьох такі суми украй не дешеві, тим паче рахують кожну копійку пенсіонери, які і без того змушені економити через здорожчання останнім часом усіх послуг в державі. Нагадаємо, цього року у регіоні люди садили врази більше картоплі аніж торік. Це пов'язано з тим, що картопля, як один із важливих стратегічних продуктів, під час війни рекордно здорожчала. Нині за кілограм молодого врожаю картоплі жителям доводилося платити від 50 гривень.

Відзначмо, щоб посадити картоплю цього року та інші вагомі городні культури, місцеві господарі шукали різні місця — перекопували навіть подвір'я та там садили зелень та овочі

Багато хто із краян справились із садінням картоплі задовго до Великодня. Поспішали так швидко садити, щоб мати ранній врожай.

Наразі у багатьох районах в активному розпалі картопляні жнива. Люди організовуються у бригади і поки погода сприяє, намагаються завершити цей один з мозолистих процесів. Одні вибирають врожай "другого хліба" вручну. У кого багато сотин, використовує механіку. Відзначмо, цьогоріч механічний спосіб вибирання картоплі здорожчав. Одна сотка уже вартує від 65 гривень. Такими наразі є ціни на Перечинщині. 

- Золоті ціни. Грошей а грошей — і на оранку треба було віддати весною, а зараз — біглюй на швирялку, — відзначає пані Олена із Зарічева. 

- 15 соток мені вибрали за швирялкою, заплатила 950 гривень,- розповідає жінка.

Нагадаємо, раніше ми писали, як замість врожаю картоплі місцеві жителі викопують гнізда рептилій.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber