1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Таке чудо зловили: на Закарпатті впіймали рідкісного карабуса (ФОТО)

1863
Суспільство Новини Перечина

Червонокнижний екземпляр вдалося зустріти в одному з районів області.

Таке чудо зловили: на Закарпатті впіймали рідкісного карабуса (ФОТО)

Комаху із унікальним забарвленням вдалося помітити цими днями на Перечинщині журналісту видання "Голос Карпат".

Згідно із описом Вікіпедії, комаха має назву жужелиця кримська. Її ще називають слимакоїдом кримським, туру́ном кри́мським. Науковою назвою (Carabus (Procerus) scabrosus tauricus Bonelli, 1810) — ендемічний підвид жуків з родини турунів. Даний вид розповсюджений виключно на території Кримського півострова. Ці комахи виростають до Довжина тіла до 52 мм. Мають найрізніше забарвлення: від синього з переходом до фіолетового, зеленого чи майже чорного. Нижня сторона чорна, з металевим блиском. Надкрила й передньоспинка зморшкуваті, зернистої структури. Кримський турун утворює декілька форм, що відрізняються переважно забарвленням.

Слимакоїд кримський — поширений на території Кримського півострова — у передгір'ях та гірських районах. Оскільки у 2014 році виділено ще один підвид цього виду Carabus (Procerus) scabrosus crimeanus Mazzi & Cavazzuti, 2014[1]), ареал кожного з них вимагає уточнення. Тим більше, що популяція іншого підвиду знайдена поза межами Криму.

Карабус належить до Слимакоїд кримський належить до одних із найбільших жуків України. Жуки активні в різний час доби. Швидко бігають. Хижак, харчується наземними молюсками — в основному виноградним равликом. Хоча, було б добре, щоб поїдали й рудих іспанців, що завдали цього року багато шкоди із поїдання городини в закарпатців.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber