1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Золотий бум черешні на Закарпатті: чи "по зубах" нові ціни на ягоду місцевим жителям?

1298
Суспільство Закарпаття

В Україні сезон ягід у повному розпалі.

Золотий бум черешні на Закарпатті: чи "по зубах" нові ціни на ягоду місцевим жителям?

Ринки рясніють різного роду фруктами. У регіоні на місцевих базарах йдуть активні торги різного роду сезонними фруктами. Серед них іноземний та вітчизняний товар. Нині на ринках уже з'явилися персики й сливи з Туреччини, виноград й навіть вишні. Також тут торгують закарпатською полуницею та черешнею. Ціни різняться на ягоди. Десь полуницю можна придбати від 50-60 гривень за кілограм, а десь її вартість доволі дешева й стартує від 45 гривень за кілограм. Варто відзначити, на початку сезону ціна полуниці за кілограм була від 120 гривень.

Пізніше її можна було купити від 75 гривень за кілограм  , дещо згодом продавали на Закарпатті й по 50-60 гривень. Ціна на черешню цьогоріч взагалі стала рекордною. З початку сезону смаколик з Іспанії вартував 1200 і більше гривень за кілограм . Дорогу ягоду не спішили купляти на ринку та в магазинах й чекали своєї, домашньої. Зараз ціна на черешню пішла на спад. Вона вартує 100-80 гривень за кілограм.

Утім, і такі ціни ще дорожаться жителям краю. Дорогі ціни й малі зарплати дедалі частіше б'ють по кишенях місцевих жителів. Отож люди чекають часу, коли ягоди ще підуть значно на спад. Хоч, за словами експертів, істотного зниження цін на черешню цьогоріч не варто чекати

 А поки черешня на закарпатських базарах тримає цінову планку, є нагода безкоштовно зібрати врожай черешні й посмакувати нею на місці. Таку нагоду охочим жителям пропонують на Ужгородщині.

Як інформує студія 4K Media, відвідувачі фермерського господарства «Фрут мікс», що біля Ужгорода, розпочали самозбір соковитих плодів черешні.

«Фермер із Закарпаття Микола Петрунь відкрив свій сад для всіх охочих. Люди їли, скільки влізе, а платили лише за зібране в ящики, відра та кошики. Черешні великі, соковиті і вітамінні. Дерева не високі, тож навіть дітки могли самі дістати до плодів», – зазначається у повідомленні.

Микола Петрунь у минулі роки робив знижку в 20% на самозбір фруктів відвідувачами. Попри це, такий спосіб збирання виявився на 10% дешевшим, ніж робота збирачів фруктів. До того фермер позбувся витрат на доставку продукції. Нагадємо, суницю на ринках області нині можна придбати від 150 гривень за літр .

Нагадаємо, До військкомату із магазину: як роблять закарпатців із хворих "здоровими" й відправляють на фронт?

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber