1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Мутантів з Китаю нам не потрібно": у садах Закарпаття - сезон полуниці без ГМО (ФОТО)

534
Суспільство Закарпаття

Сезон ягід на місцевих базарах у повному розпалі.

"Мутантів з Китаю нам не потрібно": у садах Закарпаття - сезон полуниці без ГМО (ФОТО)

   В Україні на зелених базарах ідуть активні торги полуницею та суницею.

   На початку сезону ягоди значно кусались в ціні. До слова, кілограм полуниці на ринку Ужгорода й Мукачева можна було купити найперше від 120 гривень за кілограм. Через деякий час полуниця здешевшала й набула нової ціни - 85 гривень за кілограм. Згодом ціна стала ще нижчою - 65-75 гривень за кілограм. За такою ціною полуницю можна було купити на Перечинщині

  Червневі ціни на ягоду - полуницю істотно різняться від цін у травні. Зараз ягоди взагалі від 45-50 гривень за кілограм. Лісову суницю із сіл Турянщини продають за 150 гривень за літр. Водночас, напередодні садову суницю на зелених базарах області торгували від 200-400 гривень за літр.

  Золоті ціни обговорювали в мережі Фейсбук.

  Базар базаром, а добре, коли є своє. Не залежно від того, що зараз ціни на полуницю доступні для гаманців багатьох покупців, люди усе ж віддають перевагу домашній ягоді. Вона, кажуть і пахне по особливому, й колір має природний, і значно смачніша, аніж з базарів.

  Утім є проблема, - нею смакують не лише люди, але й руді слимаки. Цьогоріч, кажуть господарі, їх дуже багато біля обійсть.

  Поїли овочі, взялись і до ягід, що нині бринять у садах закарпатців.

- Ту хімію із базарів і слимаки не хотять їсти. Купила днями на ринку - червоні, великі, парадні такі. Але то лиш на вигляд вони такі файні. Попробувала удома тих ягід - не мають смаку, водяні якісь дуже. А на базарі казали: "Беріть, беріть, дуже хороші, солодкі й смачні", - розповідає пані Марія.

- Та добре, що в керті уже спіє своя полуниця - не мутанти з Китаю. Вже рву помалу й кладу в морозилку та просто їм, зірвану з грядки, - додає співрозмовниця. - Їдять ягоду й слимаки. Вони перші смакують врожаєм на грядці, - каже газдиня.

- Цього року в садах ціле нашестя рудих слимаків. Жеруть все підряд. Я їх солю, де лиш побачу, вони здихають від цього. А ще маю сині гранули від рудої напасті, розсипаю між грядками, - розповідає пані Марія.

- Ведемо боротьбу із рудими, як наші воїни з росіянами. Збираємо й труємо всю цю напасть.

Нагадаємо, "Дивина та й годі": у соцмережах обговорюють гібридну полуницю з Закарпаття (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber