1. Новини Закарпаття
  2. >

Вони дуже небезпечні, наслідок - смерть: жителям області слід бути пильними

22.03.2023 10:10 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Із потеплінням в регіоні прокинулись й небезпечні комахи та паразити.

Із потеплінням в регіоні прокинулись й небезпечні комахи та паразити.

З початком весни закарпатці активно вже пораються в обійстях та прибирають на городах. Поодинокі уже встигли посіяти зелень й заготувати березовий сік. Тепла погода сприяє наразі й проведенню пікніків на природі чи просто прогулянці до лісосмуг.

Та не залежно від того, сухою чи мокрою є весняна погода, кліщів й інших небезпечних комах цієї пори вистачає. Тож, перед тим, як вирушати в похід до лісу, не варто нехтувати правилами безпеки.

У соцмережі Фейсбук уже наразі починають з'являтись активні дописи від краян на цю тему, а фахівці відзначають, що цьогоріч в регіоні кліщів значно побільшає.

Переносить небезпечні інфекційні хвороби

В українських широтах найпоширенішими хворобами, що передаються кліщами є кліщовий енцефаліт й хвороба Лайма. Наразі від енцефаліту у світі існує ефективна вакцина, тож із захворюванням можна боротись. Натомість хвороба Лайма є надзвичайно небезпечним інфекційним захворюванням, від якого не винайдено вакцини до цього часу.

Іншими словами хворобу Лайма називають бореліозом. Наразі це найпоширеніша хвороба, що передається кліщами у Північній півкулі.

Не надто вчасне діагностування хвороби може призвести до ураження нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. у гіршому випадку, результатом захворювання може стати важка форма інвалідності або ж навіть смерть

Перші симптоми хвороби проявляються лише після інкубаційного періоду, який у більшості випадків триває від одного до двох тижнів. Втім, іноді може йтися і про кілька місяців з моменту укусу кліща.

Місце укусу зазвичай червоніє. Може підвищуватись температура, виникає відчуття втоми й головний біль, а подеколи навіть нудота. В людини може розвинутися боязнь світла. В очних яблуках відчуваються біль й оніміння.

На початкових етапах звернення до лікарів дуже важливе. Більшість пацієнтів, які проходять повний курс вживання антибіотиків, мають шанс на повне одужання. При запущеній хворобі можуть виникати серйозні ускладнення. За кілька місяців після укусу, виникають запальні процеси в суглобах, нервоій системі та серці.

Ефективні поради, як вберегтись від кліщів:

  • намагайтеся носити закритий одяг і високе взуття, аби кліщ не мав змоги дістатись до шкіри;
  • вдягніть світлий одяг. Це дасть шанс швидко виявити кліща;
  • використовуйте спецзасоби для відлякування кліщів;
  • після прогулянки, вдома ретельно огляньте тіло та одяг. Часто кліщі здатні ховатись у складках одягу й чекають на шанс прикріпитись до тіла людини упродовж кількох днів.

Нагадаємо, На Закарпатті вирувала пожежа на кладовищі: деталі від ДСНС 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)