1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Закарпатці також воюють": що "світить" солдатам за захист Вітчизни

1374
Суспільство Закарпаття

Багато українських солдатів наразі виконують мужній обов'язок перед державою.

"Закарпатці також воюють": що "світить" солдатам за захист Вітчизни

Мобілізація в Україні триває й людей із різних куточків продовжують відправляти на фронт. Людей "ловлять" практично на вулицях, пишуть у соцмережах, а подеколи навіть силою садять в авто й відправляють до військкоматів. Не оминають заклади харчування й курортні зони.

Масово вручають повістки чоловікам й на Закарпатті, про це ми писали у попередніх публікаціях.

На державному рівні усім солдатам наразі гарантований належний рівень зарплат та надбавок за участь безпосередньо в бойових діях. Утім, попереднього разу, як ми писали, із багатьох військовослужбовців зняли додаткові доплати й це стало хвилею певних обурень як, звісно, самих військових, так і їхніх родин. Тему виплат українським військовим порушили у мережі Фейсбук, де вважали дії Уряду в цьому плані дещо "жорсткими".

Наразі, таки, болюче питання виплат військовим планують ще раз переглянути. Над новим законопроектом нині працюють у Верховній Раді. Ним передбачено не лише повернути надбавки військовим, поліціянтам та рятувальникам у тилу, а й встановити надбавки у 100 тисяч гривень для тих солдатів, що беруть участь в активних бойових діях.

Згідно із законопроектом щодо збільшення виплат військовослужбовцям, пропонується встановити так звану "планку" зарплат для працівників бюджетних установ на рівні десяти розмірів мінімальної заробітної плати, тобто 67 000 гривень.

Вказана "стеля" застосовується також при нарахуванні заробітної плати, грошового забезпечення відповідно народним депутатам України, членам Кабінету Міністрів України, прокурорам, працівникам, службовим і посадовим особам Національного банку України, а також іншим службовим і посадовим особам, працівникам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, – йдеться в документі.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber