1. Новини Закарпаття
  2. >

"Лише учасникам безпосередніх бойових дій": закарпатці у шоці, Фейсбук "на вухах"

06.03.2023 16:13 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Наразі питання виплат військовим та забезпечення грошовою допомогою сімей загиблих воїнів одне з актуальних.

Наразі питання виплат військовим та забезпечення грошовою допомогою сімей загиблих воїнів одне з актуальних.

Відомо, що сім'ї військових, що полягли  у бою у ході повномасштабного російського вторгнення мають право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу у розмірі 15 мільйонів гривень. 

Це право забезпечує Постанова Кабміну №168 від 28 лютого.

Наразі в процедурі виплат компенсацій певні зміни. Згідно із ними грошову допомогу після смерті військового сім'ї загиблих зможуть отримати в кілька епатів. 15 мільйонів гривень розбили на 41 частину, які виплачуватимуть родинам  за визначеним порядком.  25 січня 2023 року було зареєстровано наказ Міністерства оборони України №45 щодо змін до порядку виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі військових Збройних сил України. 1 лютого подібні зміни були внесені наказами Міністерства внутрішніх справ №51 і №50 щодо виплат у разі загибелі військовослужбовців-прикордонників та нацгвардійців.

Згідно із нововведенням, грошову спершу виплатять в розмірі 3 млн. Наступні 12 млн родини отримуватимуть помісячно.

Одноразова грошова допомога (ОГД) виплачується, якщо військовий загинув під час дії воєнного стану або внаслідок поранення/контузії/травми/каліцтва, що сталося в період дії воєнного стану під час захисту Батьківщини, участі в бойових діях чи інших заходах, зокрема, як уточнено наказами, на тимчасово окупованій росією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора в період здійснення зазначених заходів, не пізніше ніж через один рік після поранення/травми чи іншого ушкодження.

Одноразова грошова допомога, як і раніше, виплачується рівними частками на всіх отримувачів, крім громадян Російської Федерації або Республіки Білорусь та осіб, які постійно проживають на територіях цих країн, осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.

Увага! Фейковою є інформація, розповсюджена Прокремлівськими медіа про нібито скасування урядом України одноразову допомогу у розмірі 15 мільйонів гривень, пишуть українські видання. Провокаційно налаштовані ЗМІ розповідали про те, мовляв, таке рішення було ухвалено урядовцями, щоб «не розоритися». Адже в українській армії нібито «величезні втрати» — у кількості «76 тисяч загиблих» службовців ЗСУ. 

"Ноу-хау" у виплатах військовим під час несення служби у ЗСУ 

Як уже інформувалось нашим видання раніше, у лютому 2023-го змінено порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС.

Нові зміни затверджені постановами Кабміну від 20 січня 2023 року №43 та  від 28 лютого 2022-го №168. Мова йде про додаткову грошову допомогу у сумі 30 000 гривень. 

З 1-го лютого введено зміни у виплатах 30 000 гривень. Зокрема, було скасовано премії для військових, що знаходяться  у  тилу, тобто які не беруть безпосередньої участі у бойових діях. Виплати напряму залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності і специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують.

Про це йдеться на сайті МОУ

Соцмережі "гудуть"

У мережі Фейсбук неодноразово йдуть "гарячі" дискусії на тему виплат військовослужбовцям. Зокрема, люди із різних регіонів, серед яких й закарпатці, пишуть про складність в отриманні допомоги уже вищезгаданих 15 мільйонів гривень сім'ям загиблих військових. До того ж, в коментарях відзначають й на тому, ще дехто з військових не може отримати законних виплат, захищаючи Батьківщину. Також іде мова й про тих, що потрапили у полон до ворожої армії.

Відзначмо, з початку військових дій в Україні, розпочатих Росією, на фронт пішло багато захисників із Закарпатської області. Багатьох уже не має в живих, поодинокі перебувають в полоні, чимало є зниклих безвісти. Поряд із цим, у багатьох сім'ях очікують захисників живими й здоровими найближчим часом й просять швидкого завершення цієї війни.

Читайте на ГК:Містичні таємниці річки Тиса: трагедії, легенди про скарби та рекорди минулого (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті з'явиться новий пункт пропуску: де він буде розташований
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула все Закарпаття: на війні загинув ще один захисник