1. Новини Закарпаття
  2. >

Українські пенсіонери можуть отримати щомісячну доплату до пенсії: Уряд ухвалив відповідне рішення

11.03.2023 22:35 Суспільство Актуально

Перевага такої доплати в тому, що вона "включається" не раз на рік або пів року, а для кожного пенсіонера індивідуально.

Перевага такої доплати в тому, що вона

Чимало українців можуть розраховувати на щомісячну доплату до пенсії. Розмір доплати – різний для різних вікових груп пенсіонерів. При цьому її наявність також залежатиме від розміру пенсії.

Про це повідомила перший заступник міністра соціальної політики України Дар'я Марчак.

За словами чиновниці, попри труднощі воєнного стану уряд вирішив не відмовлятися від доплат до пенсії, які отримують вікові пенсіонери. Ці доплати стали запроваджуватися ще 2020 року. Тоді їх почали отримувати пенсіонери віком від 80 років. І поступово це нововведення опускалося вниз за віковою шкалою, доки досягло позначки в 70 років. З осені минулого року доплата до пенсії стала доступною й 70-річним громадянам.

Така доплата згідно із законом належить не всім, а лише тим пенсіонерам, в яких пенсія не перевищує 10 340 грн. Та оскільки у нас у країні таких пенсіонерів зовсім небагато, то можна вважати, що вікову доплату до пенсії отримуватиме переважна більшість людей похилого віку.

При цьому перевага такої доплати в тому, що вона "включається" не раз на рік або пів року, а для кожного пенсіонера індивідуально – після досягнення ним 70 років. Тобто її починають отримувати одразу після 70 років. Причому, що старший пенсіонер, то вище йому належить доплата.

Так, 70-річні громадяни 2023 року отримуватимуть по 300 гривень доплати. Стільки ж належить всім пенсіонерам віком від 70 до 75 років. А ось уже тим, кому від 75 до 80 років, потрібно по 456 гривень. І найвищу доплату до пенсії дають громадянам віком від 80 років – по 570 гривень.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що українці в мережі обурюються “осучасненням”  пенсійних виплат.

Читайте на ГК:Чи застосує Росія ядерну зброю?: прогноз від Кирила Буданова
Читайте на ГК:Смертельна трагедія поблизу вокзалу: двох підлітків уразило струмом (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 12 березня для всіх знаків Зодіаку