Війна в Україні, почата Росією, й далі негативно впливає на всі сфери життя у державі.
Одне із болючих питань, яке зараз хвилює пересічних українців — то ціни. З початком вторгнення РФ на територію України ряд змін відбулося у продовольчій сфері. Нестача продуктів на перших порах відчувалась практично у всіх регіонах держави й насамперед вони відбувались через проблеми з логістикою. Чимало товарів з окупованих територій не можна було доставити в інші райони через дії агресора. Внаслідок цього у магазинах й на ринках областей України спостерігався брак важливих товарів.
Дефіцит у продовольстві були змушені компенсувати імпортними товарами. Насамперед в Україну великими партіями почали постачати імпортну сіль. Її дефіцит було відчутно із руйнуванням заводу "Артемсіль" у Донецьку. Завод було зруйновано у результаті російського вторгнення у квітні торік. Дещо пізніше в Україні з'явилась турецька сода. Зміни торкнулись і макаронних виробів та ряду круп. Замість товарів вітчизняного виробництва полиці супермаркетів й магазинів заполонили макарони із Польщі, Словаччини, Чехії й навіть Італії. А от українську "Мівіну" узагалі замінили В'єтнамською. Іноземний товар не одразу припав до душі українцям через надто високі ціни.
У закарпатських магазинах наразі теж спостерігається чимало продуктів іноземного виробництва і це не лише макарони та рис, інші крупи, м'ясо, ковбаси тощо, а й овочі й фрукти. Улюблені й звичні для закарпатців яблука теж потрапляють до магазинів наразі із інших країн. Люди купують, адже торік внаслідок спеки, у багатьох районах області урожай яблук та груш було знищено. Та все ж ціни на яблука останнім часом пішли до гори. З 15 гривень за кілограм їх ціна виросла до 20 гривень. Такими зараз є ціни у багатьох торгових точках на Перечинщині. Водночас ті самі яблука на ринку в Перечині та у місцевих супермаркетах можна придбати від 13 гривень за кілограм. Ціновий шок у чергове не дає спокою жителям Перечинщини. За їх словами, у багатьох магазинах ціни завищують несправедливо.
- Сміха із нас роблять і далі. Війна іде, хтось воює на фронті, а в нас нажитись не можуть на людях. Одне село, шість магазинів і кожен "дере", як собі хоче, — обурено каже Ольга Петрівна. - Бідуємо, пенсіонери. Не справедливо якось роблять із нами. Недавно на яйця задерли космічну ціну, шо хоть і не їж. Тепер вже і яблука золотіють. Цибуля у нас взагалі 56 гривень. І як тут жити.
Які нас доходи. Ще й допомоги ніяк не отримаю від міжнародних організацій, а подавала ще заяву минулого року на ті виплати, — розповідає співрозмовниця.