1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Вже десять місяців не бачать родин": Зеленського просять про добровільну демобілізацію українських військових

0 Суспільство Закарпаття

На сайті Глави держави зареєстровано чергову петицію що несення служби українських військових.

"Вже десять місяців не бачать родин": Зеленського просять про добровільну демобілізацію українських військових

Питання загальної мобілізації в Україні наразі є надзвичайно важливим й укотре є у центрі уваги у соцмережах. Українці й надалі продовжують обговорення актуальної теми у різних спільнотах й описують часом не надто сприятливі ситуації, у яких опиняються українські військові у ході несення служби. Одне із важливих питань - це ротація мобілізованих українців. Більшість військових уже цілий рік перебувають на фронті й не мають заміни, водночас багато фізично придатних чоловіків не мають бажання іти воювати, як пишуть в коментарях.

На сайті Глави держави наразі чимало петицій, поданих українцями щодо законності мобілізації та правил вручення повісток чоловікам. Одна із таких зареєстрована Олегом Чабаном, де автор наводить чотири пункти мобілізації  та просить владу врегулювати процес "відловлювання" військовозобов'язаних.

Наразі також продовжує набирати підписи петиція до Президента Зеленського, подана ще торік Оленою Урдяник. Суть петиції полягає в можливості  демобілізуватися за власним бажанням мобілізованим військовослужбовцям після року служби.

Зокрема, автор петиції пише про те, щоб на законному рівні передбачити нову систему служби військовослужбовців, яка була б більш справедливою й не підривала фізичне здоров'я й моральний дух українських солдатів, і щоб кожен у визначений строк зміг повернутись до родин. Автор наводить приклад Ізраїлю, де у солдатів після року несення служби є нагода звільнитись.

- Чи не вважаєте ви, пане Президенте, не справедливим, що одні чоловіки мають залишити свої сім'ї, своє життя і піти на фронт, до кінця війни (а це скільки часу?), в тей час, як інші чоловіки живуть своє звичне життя? Чи справедливо це по відношенню до самих військовослужбовців та їхніх рідних? Зауважте, майже у кожного військового є діти, дружина, які чекають на свого героя. Війна триває вже 10 місяців і кінця їй не видно. То можливо час подумати про нову систему служби? Яка буде циклічною, на прикладі Ізраїлю: відслужив рік - звільнився - прийшов інший. Та передбачити це законом? - йдеться в петиції. 

Читайте також: