1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Де у вас криниця для зцілення очей?»: на Закарпатті є цілюще джерело

13.02.2023 20:48 Суспільство незвичайно

Жителі Перечинщини розповідають про джерело, воду в якому з давніх-давен використовували для лікування очей.

Жителі Перечинщини розповідають про джерело, воду в якому з давніх-давен використовували для лікування очей.

Є у Перечині район Ялище. І там знаходиться унікальне джерело. Урочище назву отримало від того, що неподалік колись були ясла, де подорожуючі могли нагодувати тварин і напоїти їх із водойми живильною прохолодою.

Про це пише «ЗакарпатПост» з посиланням на статтю в друкованій газеті «Поради здоров’я».

«Колись, пригадую, в дитинстві, щоранку до джерела приходив один старий чоловік протирати водою очі. Вони його боліли і він намагався вилікувати їх. Кажуть, що вода йому допомагала»,- розповідає далі баба Марія.

Жінка важко зітхає і далі додає:

«У племінниці моєї знайомої з Ужгорода сльозилися і запухали очі. Тому я кілька разів привозила їй цієї водички. Вона нею вмивалася. Незабаром дівчина справді одужала. Це було років 12 тому. Але вона  мені досі вдячна за джерельні ліки».

До нас підходить чоловік співрозмовниці дід Василь.

«Про джерело питаєте, – цікавиться. – Бачите, на що його перетворили! Я з дитинства чув про його чудодійну силу. Мій батько малим упав і сильно пошкодив око. Грошей на лікарів не було, то були 1900-ті роки. Люди жили дуже бідно. Його мати повела до криниці і вмила обличчя. Так проробила тричі після заходу сонця і все… батько зцілився. До самої смерті мав ідеальний зір. Ми всі в дитинстві милися водою з цього джерела. Раніше воно було невідомим, але після того, як про нього написала газета «Поради здоров’я», почали сюди їхати люди з інших областей»

Баба Марія знову оживилася і перебила чоловіка, аби поділитися ще однією історією.

 «Якось біля мене зупинився автомобіль. Вийшла жінка і питає: «Де у вас криниця для зцілення очей?» Я одразу й не зрозуміла про що йде мова. Аж потім здогадалася, що вона мала на увазі джерело. Показала їй. Незнайомка зізналася, що приїхала аж із Київщини. Її дочка обпекла собі обличчя, пошкодила очі. Тож згорьована мати захотіла повезти додому своїй дитині диво-води. Не знаю, як потім склалася в неї доля, але жінка дуже вірила, що джерельна водиця їй допоможе», – запевнила вона.

Читайте також: Закарпаття могло б мати свою електрику зараз: де найпотужніші "генератори сили"?

Читайте на ГК:Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті сталася надзвичайна ситуація: відомі деталі події (ФОТО)
Читайте на ГК:Були в шоці від побаченого: надзвичайна ситуація “сполошила” місцевих жителів (ФОТОФАКТ)