1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Дерся далеко": що невідомий задумав зробити в одному із закарпатських урочищ? (ФОТО)

09.02.2023 12:24 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Комусь війна, а шкідникам лісу — мати рідна.

У ході повномасштабного російського вторгнення в Україну, кількість нещадних рубок у регіоні зросла урази. Ліс вирізають шаленим темпом, в громадах б'ють на сполох - за останні роки місцеві урочища не впізнати. Усюди видніють місця від зрізаних пнів - тут раніше росли абсолютно здорові буки, сосна та ялина.

Важко дивитись на те, що зараз коїться у лісах. Де раніше були найгрибніші місцини — дикі зарості й "піраміди сміття". Водночас, ліси вже перестали певним чином виконувати роль своєрідних "зелених аптек". Лісорубна діяльність перетворила богом дані, зелені легені планети, на місце нещадної гонки у плані наживи. Щоразу жителі області нарікають, що лісовози курсують місцевими дорогами населених пунктів, ущент завалених деревиною. Машини мчать за машинами, Карпатський ліс вирізають, лишаючи лисі гори довкола.

Чорних лісорубів, кажуть селяни, вистачає у всіх районах. Поліція хоч і штрафує порушників-нелегалів, зупиняє вантажівки з лісом, а рубки, на жаль, не вщухають.

Від лісовозів руйнуються пасовища. Люди кажуть, що транспорт із лісом часто їде навіть туди, де не має доріг.

Продовжували рубати дерева в лісах цього року і не залежно від заборон вищих інстанцій - утриматись від походів до лісу під час дії воєнного стану. Не лякали порушників і ті штрафи, які їх очікували за зрубані хвойні дерева до новорічно-різдвяних свят.

Із наближенням нового року у місцевих урочищах злодіянь із вирубуванням сосни та ялини побільшало

Урочище на Перечинщині не стало винятком новорічного злочину. У попередній публікації ми уже згадували, як було знищено дерева ялини. Невідомі особи, досі не впіймані, залишили на місці злочину, під урочищем "Горбки" у Тур'я-Реметі купу зрізаних гілок цих зелених насаджень. Одне із дерев залишили абсолютно з оголеним стовбуром. Тут гілки обітнули від самого низу аж до верхівки. Аби це зробити, зловмисник ймовірно мав дертись по дереву заодно із пилою, — відчайдушний екстрим задля вчинення шкоди.

"Наразі нещадно позрубувані гілки невідомим і досі ніхто не забрав, однак складено їх акуратно до купи. Для чого вони знадобились на той час лісорубу - пояснити вкрай важко. Ймовірно, планував змайструвати масштабне гніздо лісовій птасі чи якесь укриття, бо ж гілок тут достатньо для цього. Утім, наше питання залишиться риторичним, бо факт цього варварства, вочевидь, так і не матиме логічних пояснень.

Через деякий час люди зрубають останню ялинку у лісі (Авт.) Але рубають ялинки невпіймані злодії напередодні різдвяних свят не лише у лісах та урочищах Перечинщини, кажуть люди, - нахабно зрізають ці пишні дерева й біля приватних обійсть.

Торік у мене на загорді усі ялинки повирізали. Це трапилось напередодні нового року", - пригадує у розмові із журналістом видання Іван Рябець.

"Ті ялинки приніс із лісу, хотів, щоб росли. Вже були так гарно підтяглись і на тобі - зранку перед самим новим роком мені лишились одні пні, а ялинки собі хтось забрав", - додав Іван Рябець.

Нагадаємо, Все про мобілізацію на Закарпатті: кому вручають повістки (ВІДЕО) 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:"Якісь мізки під листям": що за знахідки цієї пори відшукують з палицями у закарпатських лісах?
Читайте на ГК:"Не було чим дихати, ширма була густою": чимало закарпатців налякались напередодні шокуючого видовища
Читайте на ГК:Жахаючий слід від сокир в одній із громад Закарпаття: березовий сік обернувся трагічним фіналом (ФОТО)