1. Новини Закарпаття
  2. >

"Курсують порядно набиті": закарпатців застерегли бути украй обережними (ФОТО)

18.12.2022 19:12 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Закарпатців застерегли про небезпеку до новорічних свят.

Закарпатців застерегли про небезпеку до новорічних свят.

Насамперед ідеться про штрафи за незаконне вирубування ялини в лісах. Про це "Голос Карпат інформував у попередній публікації.

Щороку із наближенням нового року жителі області намагаються заробити на зелених насадженнях, торгуючи ними на ринках. Поодинокі майструють цих новорічних красунь із віток ялини й сосни   й до такого шедевру ще додають шишки, зібрані в лісі чи інші екологічні матеріали. Про це ми уже згадували напередодні. Однак, є і ті, що не зважаючи на ряд заборон берегти у цей час зелені насадження, масово йдуть і вирубують сотні ялин. Трапляються й випадки, що зрубають навіть не ціле дерево, а частину, як це часто можна побачити у закарпатських лісах. Не винятком є і ліси Перечинщини. Зокрема, на Турянщині, під Полониною Руною (в населених пунктах) люди часто руйнують ці зелені насадження. У багатьох місцевих урочищах, де ще раніше був цілий ялиновий ліс, нині залишилось по кілька цих неймовірних дерев. Однак, ялиновий ліс нелегально вирубують не лише напередодні новорічно-різдвяних свят, зауважує місцеве населення, а й традиційно впродовж року.

"Ліс трелюють щороку. По двічі на день лісовози курсують із Полуниці. Не є їм і неділі, уже все позрізали, а хащу лишили. Не можна пройти. У "Кобликах" теж пиляють шодня. Головне, що зрізають абсолютно здорові дерева, а ті, шо падуть, їм не треба", - наголошує пан Євген.

"Стоїш у центрі, не встигаєш дивитись, як лісовози набиті деревом - буком, сосною курсують горі-долу. Де везуть, гута їх знає.

Минулого разу наличив (нарахував) шість машин, порядно упакованих трамами".

До всього іншого, люди скаржаться ще й на розбиті спецтехнікою дороги та пасовища.

Нагадаємо, Злощасна буржуйка: у пожежі загинули батько з донькою (ФОТО)

Читайте на ГК:Паводок на Закарпатті: що відбувається з Тисою зараз (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Зруйновано дамбу, підтоплено декілька домогосподарств: негода знову накоїла лиха на Закарпатті
Читайте на ГК:18-19 грудня: "Закарпаттяобленерго" звернулося до жителів регіону з важливим повідомлення