Жителі області нарікають на завищені ціни в торгових точках.
З початком повномасштабного російського вторгнення ряд товарів у магазинах продовжують підніматись в ціні. Це стосується як молочних продуктів, м'яса та круп й ряду макаронних виробів. Нагадаємо, останнім часом, більшість товарів не лише підскочили в ціні, а й змінили виробників. Тож, наразі у багатьох магазинах області на полицях видніє чимало імпортної продукції італійського, польського чеського й навіть турецького виробництва. Раніше ми писали, як магазини Закарпаття "поглинув" імпорт.
Закордонний товар, відзначають краяни, не завжди надто якісний та й ціна зависока на певні продукти. Не винятком є й іноземного виробництва локшина "Мівіна". Відзначмо, вермішелі українського виробництва цієї марки, улюбленої серед студентів, останнім часом вже не зустріти у магазинах чи супермаркетах. Це пов'язано із тим, що популярна фабрика із виробництва цієї локшини, розташованої у Харкові, була змушена припинити діяльність під час війни. Всю продукцію зі складів роздали на той час волонтерам на забезпечення потреб місцевих жителів.
Замість звичної вермішелі - "Мівіни" у супермаркетах й дрібних торгових точках наразі є "арабський" й "турецький" аналог товару.
Останнім часом на полицях українських магазинів з'явилась і В'єтнамська мівіна продукції REEVA. До слова, такою торгують у супермаркетах й АВС Перечинщини. Вартість за штуку різниться. В одних магазинах її ціна 10 гривень, у той же час, в інших той самий товар тієї ж марки значно дорожчий - 15 гривень за штуку.
Люди обурені, кажуть, що їх дурять у магазинах, несправедливим завищенням цін.
"Різниця велика для мене, бо живу лиш на пенсію. На п'ять гривень дорожча та сама локшина в одній із торгових точок села, як у іншому магазині поряд її можна купити всього за десятку", - обурено каже пенсіонерка Марія Михайлівна.
"Дорожнеча і далі, а хтось не може нажитись, накручують ціни", - додає жінка.
"В цей час багатьом важко, підприємцям також не легко в умовах війни. Та мали би совість, - деруть із людей сьому шкуру. Те саме з яйцями було - 8 гривень не менше, тоді, як у інших районах продавали по 5-6 гривень за штуку. Що буде далі із цінами, як жити пенсіонерам? Місяць тому локшина вартувала сім гривень, я часто її брала. Та зараз ціни так двигнули, що ніби вона уже золота", - відзначає пані Олена.
"Все імпортне, вітчизняного дуже мало. Читаєш на тій пачці й не розумієш - китайська чи арабська. Але, що зробиш. Такий світ. Головне, щоб війна закінчилась. Ми хоч зваримо собі їсти удома, зігріємось. Але як там солдатам в окопах, чи доходять до них посилки, гуманітарка?", - додає співрозмовниця.