1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Мобілізація в Україні: українцям повідомили, коли та як вони зобов'язані стати на військовий облік

465

У пресслужбі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомили, що внутрішньо переміщені особи мають стати на військовий облік за новим місцем проживання.

Мобілізація в Україні: українцям повідомили, коли та як вони зобов'язані стати на військовий облік

Для цього у них є сім днів від дати прибуття до нового населеного пункту. Зазначено, що реєстрація не означає, що військовозобов'язаним одразу вручатимуть повістки та відправлятимуть на фронт, пише TODAY.UA.

Усі військовозобов'язані переселенці віком 18-60 років повинні з'явитися до місцевого військкомату. Українці, які отримали повістки, але не підлягають мобілізації, мають надати відповідні документи, які б підтверджували статус.

До них належать:

  • українці, які тимчасово непридатні для військової служби за станом здоров'я на строк до шести місяців (з подальшим проходженням військово-лікарської комісії);
  • люди з інвалідністю;
  • українці, які утримують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • чоловіки та жінки, які самостійно виховують дитину/дітей віком до 18 років;
  • прийомні батьки, піклувальники, опікуни, батьки-вихователі, які виховують дитину/дітей з інвалідністю віком до 18 років;
  • українці, які містять повнолітню дитину з інвалідністю І чи ІІ групи;
  • люди, які мають чоловіка/дружину з інвалідністю та/або одного з батьків або батьків дружини/чоловіка з інвалідністю І або ІІ групи.

Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що може спровокувати нову хвилю загальної мобілізації в Україні. Він уточнив, що кількість людей, яка погоджена президентом для призову до армії, поки не набрана.

Заслужений юрист України підкреслив, що процес триває у спокійному режимі, і нашій країні не потрібна така кількість особового складу, як у Росії. Зате є необхідність в оснащенні, техніці та зброї.

Глава Міністерства оборони зазначив, що на даний момент немає потреби в масовій мобілізації, проте ситуація може змінитися - тоді влада прийматиме окреме рішення.

"Процес йде в спокійному режимі. У нас немає такої великої потреби в людях, як у РФ – у нас є потреба у зброї, техніці, оснащенні. У масовій мобілізації станом на сьогодні я потреби не бачу. Але, звичайно, ситуація на фронті може змінитися будь-яким способом і будь-якої миті. І тоді прийматиметься окреме рішення", - пояснив Резніков.

За словами військового експерта, людей підбирають, заповнюючи втрати конкретних бойових бригад – потрібні фахівці для виконання певних завдань.

Нагадаємо, Що чекає на українську енергосистему на новому тижні

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber