1. Головна
  2. >
  3. Влада

В Україні зменшили мобілізаційний вік: Зеленський підписав закон

969 Влада Україна

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років. Відповідний законопроєкт парламент ухвалив ще 30 травня минулого року.

В Україні зменшили мобілізаційний вік: Зеленський підписав закон

Про це повідомляє Верховна Рада.

Також президент підписав закон про електронний кабінет військовозобовʼязаного, який очікував на підпис два місяці.

До того ж сьогодні підписано законопроєкт №10313 про забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. Він передбачає скасування обмеженої придатності до військової служби. Чоловіки, які мали такий статус, повинні пройти повторний медогляд протягом 9 місяців.

Ще коли парламент підтримав законопроєкт про зменшення мобілізаційного віку минулого року, в Міноборони зазначали, що це рішення обґрунтоване тим, що під час дії правового режиму воєнного стану немає потреби в перебуванні на військовому обліку призовників до 27 років.

Зокрема, необхідність щорічного прибуття призовників до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у тому числі для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження ВЛК. У той час, як призов на строкову службу в умовах воєнного стану не здійснюється.

Також тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.

У Міноборони зазначають, що законопроєкт №10062 про електронний кабінет військовозобовʼязаного є критично важливим для обороноздатності України, оскільки реалізація його положень сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також нарешті переведе послуги й процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат.

Читайте також: Чоловік помер після візиту до ТЦК: подробиці страшної події на Заході України (ФОТО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також: