1. Новини Закарпаття
  2. >

Стало відомо, кого змусять платити податки за користування генераторами

19.12.2022 14:56 Суспільство Актуально

Бізнесу, та й пересічним громадянам також, не доведеться платити екологічний податок на генератори. Але лише в тому випадку, якщо обсяг викидів від них не перевищує встановленої норми.

Бізнесу, та й пересічним громадянам також, не доведеться платити екологічний податок на генератори. Але лише в тому випадку, якщо обсяг викидів від них не перевищує встановленої норми.

Така норма складає 500 тон вуглекислого газу (СО2) на рік.  Про це пише GSMinfo.com.

«Платниками екоподатку стануть лише особи, що використовують на заправку генераторів понад 200 тон пального за рік. Платити чи ні цей вид податку залежить не від самого факту використання генератора, а від того, скільки шкідливих речовин він виділяє у навколишнє середовище»,  — розповів голова податкового парламентського комітету Данило Гетманцев.

Також Гетманцев наголосив, що генератори і справді за законом вважаються стаціонарними джерелами забруднення. Але платити податок за викиди вуглекислого газу в атмосферу повинні лише громадяни та суб’єкти господарювання, чиї генератори виробляють понад 500 тон вуглекислого газу за рік. А це відповідає 200 тон спаленого пального.

Підрахувати обсяги шкідливих викидів генератора можна за допомогою його паспортних даних. Там вказано скільки саме шкідливих речовин він виділяє у атмосферу із розрахунку на обсяг спаленого дизельного пального. Саме за цими даними можна зрозуміти, чи потрібно підприємству або приватній особі сплачувати екологічний податок

У своєму повідомленні голова податкового комітету Ради також зауважив, що на викид СО2 під час війни не потрібно отримувати жодних дозволів. Це значно полегшує функціонування бізнесу, адже працювати без генератора зараз не може жоден магазин, кафе чи перукарня. Що вже казати про великі виробництва. Та попри те, що дозволів на викиди брати не потрібно, бізнесмени зобов’язані подавати декларації в податкову та сплачувати екоподаток у випадку перевищення встановленої норми забруднень.

Нагадаємо, Австрія допоможе Закарпаттю зміцнити енергетичну безпеку (ФОТО)

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Мобілізація чоловіків: кому потрібно ставати на військовий облік, і яке покарання загрожує за неявку до військкомату
Читайте на ГК:Росіяни "привітали" українських дітей зі святом: у ДСНС показали пекельні фото наслідків нічної атаки
Читайте на ГК:Хлопковая ткань – наиболее распространенная в мире