Через блекаут у багатьох освітніх закладах області наразі відсутні опалення.
За словами закарпатських батьків, уже тривалий період їх чадо відвідує освітні заклади у жахливих умовах. Через щоденні стабілізаційні відключення в класах темно та холодно. Діти змушені "гризти" граніт науки, сидячи у верхньому одязі й рукавицях, писати й читати без світла. На такий освітній процес обурюються і самі учні, які майже зі сльозами розповідають, що не можуть зігрітись у школах, бо тут справжня "дубар". Діти частіше хворіють.
Не зважаючи на подальшу відсутність електроенергії, в освітніх закладах Перечинщини й далі продовжують відвідувати заняття в холодних та темних приміщеннях. Нарікання батьків дедалі зростають. Одні навідріз відмовляються пускати дітей до школи через таку ситуацію, інші вимагають, аби у школах була дистанційка.
- Була епідемія коронавірус, діти сиділи удома, навчались онлайн, а зараз діти мучаться у холоді, ревуть, що не можуть ніяк зігрітись, бо неотоплюють, то не можуть ввести дистанційку? Невже на здоров'я дітей нашій державі начхати? Батьки на війні, мій чоловік теж, а ми маємо гробити наших дітей, відпускаючи їх зараз школу? Не встигли вилікуватись, знову гарячка, а посидять весь день в тій тюрмі, то яким може бути здоров'я, - обурюється мама одного із учнів пані Марія.
- Дистанційка зараз дуже потрібна, хоча б зробили на тиждень. Діти б підкріпилися вдома, багато є хворих. Із 24 учнів у класах сидять п'ятеро - шестеро. Моя донька відвідує 8 клас й розповідає, яка ситуація школі. Не можу ніяк зрозуміти, що влада й дирекція школи не можуть знайти якийсь вихід у цій ситуації?- обурюється пані Оксана.
- Більше місяця дітей маринують у тій холоднечі. Малі додому приходять й постійно жаліються, що у класах неможливо сидіти. Хоч би дітям дали скоріше канікули, - відзначає пані Марина.
Відзначмо, наразі школи й садочки Перечинської ОТГ забезпечені генераторами. Це підтвердив журналісту видання "Голос Карпат" очільник громади Іван Погоріляк.
- У нас у всіх школах й садочках є генератори. Тому працюємо у звичному режимі, - зазначив Погоріляк.
Водночас, у школах Тур'я-Реметівської ОТГ діти навчаються без альтернативних джерел освітлення та опалення. Генераторами освітні заклади не забезпечені.
Поряд із цим, як би важко не було зараз дітям в освітніх закладах й не зважаючи на ряд умов, через які освітній процес не є повноцінним, міністр освіти Шкарлет зауважує на протилежному. Він наголошує, що відсутність електрики не має впливати на освітній процес. Таке твердження міністр освіти України висловлює в ефірі національного телемарафону Шкарлет в ефірі національного телемарафону.