1. Новини Закарпаття
  2. >

Допомога Закарпаттю: українські митці візьмуть участь у благодійній акції в Угорщині

12.12.2022 11:24 Суспільство

12 грудня в гімназії міста Вац на благодійному заході, організованому місцевим Національним колом (Váci Nemzeti Kör), виступлять і закарпатські митці.

12 грудня в гімназії міста Вац на благодійному заході, організованому місцевим Національним колом (Váci Nemzeti Kör), виступлять і закарпатські митці.

Про це інформує видання Мagyarjelen.hu.

Мета благодійного вечора – збір допомоги закарпатцям, які опинилися в скрутному становищі через воєнні умови.

На заході виступлять, зокрема, ансамбль народної музики «Салонна», акторки Неллі Сюч та Вікторія Тарпаї, Котіца Варга (ансамбль «Кредо»).

Вечір відбудеться під патронатом єпископа церковного округу Вац Жолта Мартона. Вітальну промову оголосить голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович.

Нагадаємо, Консульство Угорщини спільно з Закарпатською ОВА організувало відпочинок для дітей з Херсонщини (ВІДЕО).

А днями Угорська екуменічна служба доставила на Закарпаття генератори та дитяче харчування: їх передадуть на Херсонщину.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі.

Крім того, країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні. 

Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

А активісти Благодійного фонду Служби Доркас відкрили центр приймання переселенців з України на 200 місць в Дебрецені.  

Читайте на ГК:Масштабна пожежа на Закарпатті: площа випаленої землі зросла на 6 га (ФОТО)
Читайте на ГК:Як очистити кеш Telegram без втрати важливих даних: поради фахівців
Читайте на ГК:Буде цікаво, як місцевим так і туристам: в одній з туристичних родзинок Закарпаття з'явилася цікава фото-локація (ФОТО)