1. Новини Закарпаття
  2. >

Оприлюднено ціни потужної "рослинної зброї", улюбленої закарпатцями (ФОТО)

09.12.2022 12:28 Суспільство Ексклюзив

Квасоля й горох вважаються чемпіонами серед бобових із вмісту білка.

Квасоля й горох вважаються чемпіонами серед бобових із вмісту білка.

Дієтологи рекомендують споживати до 13 кг бобових на рік. За поживністю та енергетичною цінністю вони переважають більшість видів злаків та овочів.

Наразі, через війну в Україні, ситуація із експортом гороху значно погіршилась. Водночас, у магазинах його дефіциту майже не має, за винятком ряду вітчизняних продуктів, які замінили імпортними товарами.

Горох із давніх давен користується популярністю в закарпатців. Його полюбляють дорослі та діти. Готують його закарпатські газдині із різними соусами, коли іде мова про "колочений горох". Полюбляють місцеві жителі і гороховий суп з грибами. Цієї осені грибний сезон видався щедрим.

На відміну від подорожчання ряду продуктів у магазинах області за останній період: людей шокували майже "космічним польотом" курячі яйця, набували рекордних цін гречка, молочні продукти і м'ясо, попит на бобові серед пересічних покупців, наголошують в магазинах, не знизився. Люди купують і роблять запаси найнеобхіднішими продуктами.

Наразі пачка гороху у закарпатських магазинах в середньому — від 24, 37 грн. Такі ціни цього місяця зафіксовані у магазинах Перечинщини.

Нагадаємо, Мученики освіти: на учнях Закарпаття і далі економлять опалення й електроенергію

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)