1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На грані виживання: закарпатцям варто бути готовими до жахливих реалій

23.11.2022 15:11 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Військові дії на сході України змушують людей виживати в складних умовах.

Військові дії на сході України змушують людей виживати в складних умовах.

Дев'ятий місяць у східній частині держави ідуть запеклі бої українських військових із окупантами - росіянами. За весь цей період зруйновано міста і села, інфраструктуру. Пішла на спад економіка. Сотні людей опинились в жахливих умовах, без їжі, води, необхідних комунікацій, у тому числі, й без електроенергії.

Складні умови відчули на собі на разі й жителі Закарпаття, а особливо ця ситуація болісно вдарила по заощадженнях пенсіонерів. Через ту дорожнечу, яка від початку повномасштабного вторгнення росіян, набирає майже космічних масштабів, значна кількість людей опинились на грані виживання в прямому сенсі. Багатьом наразі доводиться економити й відмовлятись від найпотрібнішим товарів. У цьому переліку є й молочні продукти, серед яких останнім часом піднялось у ціні масло.

Недешевими у закарпатських магазинах є зараз й багато інших продуктів. Здорожчали із початку року сало та м'ясо. Підстрибнув у ціні й кілограм фаршу в місцевих торгових точках. На Перечинщині зараз кілограм свинного фаршу можна придбати від 160 гривень. Утім, люди що звикли до обтяжливої економії, серед яких пенсіонери й малозабезпечені сім'ї, не часто собі дозволяють фрикадельковий суп чи котлети, та й м'яса через підйом у ціні, як відзначають продавці, люди купують наразі менше.

- Багато людей зараз обтягуються в продуктах. Ціни сягнули вже вище хмар. Абсолютно усе подорожчало, і така ситуація лише наростає. Дорожнеча усюди. Я торгую не перший рік у магазині, та хочу сказати, що зараз покупців не дуже багато у магазинах. Здебільшого люди купують товари на які іде акція та роблять запаси на певний період. Менше купують м'яса, - відзначає пані Тоня, одна з продавчинь.

Як ми уже писали у попередніх публікаціях ціни у магазинах України ще до зими вдарять сильніше по гаманцях й ті товари що уже зараз пропонують населенню за високими цінами, до зими ще сягнуть цінового масштабу. Крім того, людям радять зробити запаси найнеобхіднішими продуктами на найближчий період.