1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті здорожчав "білий" турецький імпорт - ціна "вб'є" слона (ФОТОФАКТ)

1236
Суспільство Новини Перечина

Сумні реалії - у магазинах рекордно усе дорожчає, а імпорт - і поготів.

На Закарпатті здорожчав "білий" турецький імпорт - ціна "вб'є" слона (ФОТОФАКТ)

У результаті повномасштабного російського вторгнення в Україну, продукти у магазинах й супермаркетах області щонедень додають в цінах.

За останній період, як ми уже інформували у попередніх публікаціях, подорожчали курячі яйця. Підвищились ціни на борошно й рис, а також на молочні продукти.

На фоні здорожчання вітчизняних товарів, підйом у цінах спостерігається й на ряд імпортної продукції. Нагадаємо, останнім часом продуктів іноземного виробництва істотно побільшало на полицях, поряд з українським товаром. Подеколи імпорту навіть більше, аніж свого. Серед країн-імпортерів, як Польща, Словаччина, Італія, Франція, Чехія так і Туреччина. До слова, на разі у магазинах області дуже багато імпортних макаронних виробів, рису томатної пасти, консервів та ряду м'ясної продукції. У тому числі у багатьох торгових точках з'явились навіть імпортні яйця з Іспанії за "золотою" ціною. Слід зауважити, в Україні цей традиційний продукт стає дефіцитом дедалі відчутніше й б'є по кишенях населення. Відзначмо, через масовані обстріли росіянами, було зруйновано потужний завод із виробництва яєць на Донеччині.

Наразі солі та соди у магазинах регіону достатньо. Та якщо сіль українського виробництва ще можна знайти на полицях торгових точок, то сода - виключно імпортна. До слова, із початку військових дій в Україні полиці вітчизняних магазинів та супермаркетів заполонив цей білосніжний товар із Туреччини. Зараз його ціна варіюється від 38 гривень за 300 г. На сайтах продажу в соцмережах продукт одного і того самого виробництва різниться в ціні. Тут, приміром, пачка соди (Туреччина) українського фасування (300 г) 26 грн. Дивіться нижче скріншот

Відзначмо, в Україні соду перестали виробляти у великих масштабах з 2009 року, з моменту банкрутства одного із найбільших заводів із виробництва цього товару. До 2010 року єдиним виробником харчової соди в Україні був Лисичанський содовий завод. У 2013 році виробництво налагодили на Кримському содовому заводі, та згодом Крим анексувала Росія. Відтак, останніми роками соду імпортують з інших країн, в основному з Туреччини.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber