1. Новини Закарпаття
  2. >

Верховна рада може визнати Білорусь окупованою територією — зареєстровано проєкт постанови

23.10.2022 14:34 Суспільство

Верховна рада України може визнати Білорусь окупованою територією.

Верховна рада України може визнати Білорусь окупованою територією.

Проєкт постанови №8147 "про Заяву Верховної Ради України про визнання території Республіки Білорусь тимчасово окупованою Російською Федерацією" зареєстрували у Парламенті.

Один з авторів документа, Олексія Гончаренка, в коментарі Суспільному, назвав головною метою документа — визнання того, що війна, яку Росія веде проти України — "ширша". Крім того, він зазначив, що "це підіймає питання того, що Білорусь не має мати права голосу ні в ООН, ні в інших міжнародних організаціях", оскільки цього права позбавлені окуповані території.

"Якщо постанова буде прийнята, має бути розрив дипвідносин, відкликання українського посла з Мінська. Бо я не розумію, чесно кажучи, що він там робить після всього того, що відбулось після 24 лютого", — сказав Гончаренко.

Політик окремо зазначив, що ухвалення документа стане актом підтримки білоруської опозиції.

"Звичайно — це "крок на зустріч" і "протягнута рука" тим білорусам, які борються за волю, в тому числі в складі ЗСУ" — додав Гончаренко.

Щодо ймовірного загострення на кордоні з Білоруссю після ухвалення документа, Гончаренко зазначив, що не слід на це зважати, оскільки "Білорусь не має ніякої суб'єктності, тому нічого там не вирішує Лукашенко. Якщо Путін вирішить знов нас атакувати, то він це зробить".

Гончаренко прогнозує, що за наявності політичної волі нардепів, документ можуть ухвалити до Нового року.

Читайте на ГК:Ще одна масштабна пожежа в РФ: горить величезне підприємство (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Москві сталася масштабна пожежа: в торговельному центрі пролунали вибухи (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Казахстан та Узбекистан відмовились від "газового союзу" з рф