1. Новини Закарпаття
  2. >

ЄС створив Місію з військової допомоги для подальшої підтримки ЗСУ: що відомо?

17.10.2022 21:36 Суспільство ВАЖЛИВО

Сьогодні Рада ЄС погодила створення Місії з військової допомоги ЄС на підтримку України (EUMAM Ukraine). Базова сума загальних витрат на початковому періоді місії становитиме 106 700 000 євро

Сьогодні Рада ЄС погодила створення Місії з військової допомоги ЄС на підтримку України (EUMAM Ukraine). Базова сума загальних витрат на початковому періоді місії становитиме 106 700 000 євро

За інформацією представництва Європецського союзу в Україні, метою Місії є сприяння зміцненню військового потенціалу Збройних Сил України з ефективного ведення воєнних дій, аби допомогти  Україні відстояти свою територіальну цілісність у межах її міжнародно визнаних кордонів, ефективно забезпечувати свій суверенітет і захищати мирних жителів.

У відповідь на запит України про військову підтримку, Місія з військової допомоги ЄС (EUMAM Ukraine) забезпечить індивідуальну, колективну та спеціалізовану підготовку Збройних Сил України, включно з їхніми Силами територіальної оборони, а також координацію та синхронізацію діяльності держав-членів щодо підтримки проведення підготовки.

"Сьогодні ми посилюємо нашу підтримку Україні в її захисті від незаконної агресії Росії. Місія з військової допомоги ЄС навчатиме Збройні Сили України, щоб вони могли продовжувати свою мужню боротьбу. Місія з військової допомоги ЄС (EUMAM Ukraine) – це не просто навчальна місія, це яскравий доказ того, що ЄС підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно", -  сказав Жозеп Боррель, Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики.

Місія з військової допомоги ЄС (EUMAM Ukraine) працюватиме на території держав-членів ЄС. ЇЇ оперативний штаб, що займатиметься забезпеченням загальної координації на стратегічному рівні, функціонуватиме в рамках Європейської служби зовнішньої діяльності у Брюсселі. Віцеадмірал Ерве Блежан, Директор відділу військового планування та забезпечення спроможностей з проведення заходів у складі Служби, буде Командувачем Місії.

Мандат невиконавчої місії спочатку триватиме два роки, а базова сума загальних витрат на цей період становитиме 106 700 000 євро.

Місія забезпечуватиме координацію з діяльністю держав-членів на підтримку України, що здійснюється на двосторонньому рівні, а також з іншими міжнародними партнерами-однодумцями та буде відкритою для участі держав з-поза меж ЄС.

Контекст

У своїх висновках від 23-24 червня 2022 року Європейська рада заявила, що ЄС залишається твердо відданим наданню подальшої військової підтримки, щоб допомогти Україні здійснити своє невід’ємне право на самооборону від російської агресії та захистити свою територіальну цілісність і суверенітет. З цією метою Європейська рада закликала Раду ЄС швидко опрацювати питання подальшого збільшення військової підтримки.

У листі до Високого представника від 30 вересня 2022 року Міністр закордонних справ України та Міністр оборони України спільно попросили про військову підтримку та підтвердили, що потреби України в цьому відношенні включають індивідуальну та колективну (аж до рівня бригади), а також спеціальну військову підготовки.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Угорщина не підтримала створення тренувальної місії ЄС для українських військових 

Читайте на ГК:Споруда, що слугувала захистом для королів: археологи виявили стародавнє королівське укриття (ФОТО)
Читайте на ГК:Великодній кролик принесе їм удачу та любов: астрологи назвали щасливчиків, життя яких кардинально зміниться після свят
Читайте на ГК:Путін – загроза для ЄС: Борель зробив шокуючу заяву