1. Новини Закарпаття
  2. >

У Міністерстві аграрної політики розповіли, коли здешевшають яйця

12.10.2022 14:45 Суспільство Актуально

Ціна на яйця в Україні від літа росте дуже стрімко, вартість десятка яєць доходить до 65 грн.

Ціна на яйця в Україні від літа росте дуже стрімко, вартість десятка яєць доходить до 65 грн.

Як інформує ТСН, на початку повномасштабного вторгнення Росії  вартість яєць в Україні становила близько 33 - 35 грн. Літом ціна на яйця значно знизилась, у серпні почала зростати -  середня ціна на яйця становила 26 -28 грн за десяток, у вересні вже - 40 грн. 

На вартість яєць впливають такі фактори:

Насамперед сезонні, влітку кури несуться краще і, зазвичай кількість продукції збільшується, восени та взимку — навпаки.

Через війну в Україні та бойові дії,  тимчасову окупацію деяких територій припинили свою діяльність  або скоротили виробництво багато підприємств. За підрахунками науковців Інституту аграрної економіки це скорочення сягає 30%. Крім того, в умовах війни зростає собівартість продукту — здорожчали такі складові виробництва яєць, як корми, електрика, паливно-мастильні матеріали тощо.

У Міністерстві аграрної політики спрогнозували, коли яйця подешевшають.

Коли впадуть ціни на яйця

За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького вже наприкінці жовтня – на початку листопада ціна на яйця почне зменшуватися, а наприкінці жовтня вартість яєць вийде на довоєнний рівень.

Нагадаємо, "Хосен із війни": як замулюють очі у закарпатських магазинах.