1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У закарпатських низинах полюють за "лускатим" осіннім скарбом (ФОТОФАКТ)

1372
Суспільство Закарпаття

В низинах області потроху відходять білі гриби, та з'являються інші трофеї.

У закарпатських лісах й далі триває активний процес тихого полювання. Нагадаємо, цьогоріч осінній сезон видався щедрим на білі гриби. Лісовими дарами люди торгували на ринках та трасах поряд з населеними пунктами. І хоч у деяких районах білі гриби й підосичники поволі відходять, розпочинають визирати з-під листя ароматні опеньки.

Наразі одні з унікальних "лускатих" грибів манять грибників до лісових гущ на Перечинщині. І хоч опеньки в грибній ієрархії займають не одне з головних місць у порівнянні із білими, та й на ці гриби є немало гурманів. Зокрема, більшість любителів цього смаколика, обожнюють його завдяки неймовірному аромату.

На Закарпатті з опеньків готують грибні паштети зі спеціями, гриби маринують, печуть котлети із додаванням цибулі, манки та зелені. Додають до супів, готують соуси.

Пощастило цього дня вполювати смачнючих трофеїв і журналісту видання "Голос Карпат". В ході тихого полювання знайшли всього кілька лише підосичників та небагато білих грибів. На пошуки витратили більше однієї години, відтак натрапили на "щасливу" місцину з опеньками. Їх наразі не є ще надто багато, водночас, таки, можна уже назбирати. Тим часом, на Рахівщині, опеньки цьогоріч вродили значно раніше. У горах 18 вересня випав перший цьогоріч сніг.

Нагадаємо, Сезон “тихого полювання”: як не отруїтися дарами лісу та скільки правлять за гриби (ВІДЕО).

Читайте також: