1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті починають збирати "лісове м'ясо", від якого "сяють" дерева (ФОТО)

25.09.2022 13:27 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Вже менше тижня до завешення першого осіннього місяця, а в регіоні активно збирають білі гриби й підосичники.

Вже менше тижня до завешення першого осіннього місяця, а в регіоні активно збирають білі гриби й підосичники.

Восени дари лісу, які ще називають "лісовим м'ясом" кажуть краяни, вродили, нівроку. На відміну від літньої засухи, через яку цьогоріч місцеві ліси не подували грибним урожаєм, осіння погода з дощами, таки, посприяла грибному сезону. Грибами торгують на ринку, висушують, маринують. Світлинами "удачних походів" із тихого полювання періодично грибники діляться у мережі Фейсбук.

Цим світлинам, таки, дійсно, можна позаздрити, адже не всім пофартить вполювати "гору" білих грибів, чи знайти важкоатлета, вагою до п'яти кілограмів.

Щастить грибарям на фартові місцини

Окрім осінніх білих грибів, підосичників й підберезників, полюють жителі області цього сезону й за одним із найбільш делікатесних грибів - печерицями (їх закарпатці ще називають шампіньйонами). Ці смаколики вдається знаходити місцевим жителям навіть на власних ділянках - в садах, не лише у лісах 

Наразі у гірських районах почали уже з'являтись й осінні опеньки. До слова, днями у горах істотно похолодніло та намело багато снігу. Оголошено сезон лавинної небезпеки. У Рахівському районі гірські рятувальники вперше в історії зафіксували лавину у вересні.

Збирають опеньки у вересні — листопаді. Добрий їстівний гриб. Використовують після 20-хвилинного відварювання. Смажать, сушать, маринують, засолюють. Печуть грибні відбивні та роблять паштети на зиму.

Місцеві назви — підопеньок, козир. Класифікація грибів неоднозначна: одні автори відносять його до родини лепіотових (Lepiotaceae), інші до рядовкових (Tricholomataceae), негниючникових (Marasmiaceae), з'ясовано можливу спорідненість опеньок з тропічним родом грибів з Південно-східної Азії — фізалакрією (Phisalacriaceae). Близько десяти різних видів грибів ототожнювались як один — Armillaria cf. mellea.

Зустрічається по всій Україні, загалом поширений у всій голарктичній області світу. Росте у листяних і хвойних лісах, садах, на пеньках, стовбурах, корінні дерев та чагарників великими, тісними групами; паразит. Вражена міцелієм опенька деревина світиться в темряві.

В англійській мові має назву медовий гриб (англ. honey fungi). У Манітобі, Канада гриби цього виду мають назву pidpenky, що походить від українського підпеньки. Нитки гриба проникають у живе дерево між корою і деревиною, транспортуючи з них воду і поживні речовини до своїх плодових тіл.

Нагадаємо, Бюджети громад Закарпаття знову отримуватимуть акцизний податок на пальне

Читайте на ГК:Карколомна автотроща на трасі "Київ-Чоп": відомо, де перекрито рух
Читайте на ГК:Гуманітарна допомога для відновлення України: через митницю Закарпаття доставлено понад 236 тисяч тонн гумвантажів
Читайте на ГК:На Закарпатті відключатимуть електроенергію: не буде світла понад 8 годин